Tour de Pologne. Sagan wygrywa tegoroczny wyścig. VII etap dla Kittela

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
8
Tour de Pologne zawitało do Krakowa, gdzie meta na rynku zakończyła rywalizację w tegorocznej edycji wyścigu. Trasa o długości 128 km składa się z 10 okrążeń ulicami Krakowa. Największe szanse na zwycięstwo mieli triumfator poprzedniego etapu Daniel Martin oraz depczący mu po piętach Peter Sagan i Marco Marcato.

Ostatecznie etap zakończył się zwycięstwem Marcela Kittela, który o ułamki sekund wygrał z Peterem Saganem. Słowak dzięki drugiemu miejscu pozbawił tym samym szans na zwycięstwo Martina Daniela i wygrał Tour de Pologne.

Ostatni etap nie miał wpływu na skład pierwszej trójki, ale miał wpływ na jej układ. 1. Peter Sagan 2. Daniel Martin 3. Marco Marcato

Podczas krakowskiego etapu długo uciekał Tomasz Marczyński, ale mistrz Polski został wchłonięty przez peleton na ostatnich metrach. W klasyfikacji generalnej wyróżniło się też kilku Polaków. Bartosz Huzarski zakończył Tour na szóstym miejscu. W pierwszej dziesiątce dojechali też Marek Rutkiewicz i Przemysław Niemiec.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:


18:36 Kolarze rozprowadzają peleton, zespoły szukają liderów. Sagan finiszował jako drugi i wygrał tegoroczne Tour de Pologne. Zwycięzcą etapu jest Marcel Kittel, przed Słowakiem. Marco Marcato z pierwszej trójki finiszował jako piąty. Daniel Martin w żółtej koszulce lidera został za plecami rywali poza pierwszą dziesiątką.

18:33Peleton wchłonął Marczyńskiego, teraz liderzy wyścigu będą się przedzierać do góry.


18:30 Peleton już tylko kilka sekund za Marczyńskim, który samodzielnie prowadzi w wyścigu. Przewaga Polaka nad pozostałymi kolarzami to ok 100-150 metrów. Tomasz Marczyński jest 4 km od mety. Mistrz Polski ma nadal szanse na pierwsze etapowe zwycięstwo.


18:22 Oliveira i Marczyński prowadzą w wyścigu, mają ponad minute przewagi nad peletonem. Przewaga maleje, a peleton zaczyna się przeformowywać pod liderów. Kolarze rozpoczęli właśnie ostatnie okrążenie o długości 12,5 km.


Najlepsza "10" kolarzy klasyfikacji generalnej:
1. D.Martin (Irlandia) 23:50:06
2. P.Sagan (Słowacja) +3
3. M.Marcato (Włochy) +3
4. W.Poels (Holandia) +17
5. P.Kennaugh (Wyspa Man) +19
6. R.Nocentini (Włochy) +22
7. B.Huzarski (Polska) +22
8. C.Riblon (Francja) +22
9. S.Cummings (Anglia) +22
10. M.Rutkiewicz (Polska) +26


18:17 Peleton traci już ponad minutę do ucieczki.


18:12 Haussler wygrał ostatnią lotną premię. Ogromne pretensje miał do niego o walkę w końcówce Sagan. Austriak może zostać przesunięty do tyłu za swoje wybryki, przez które jego rywal był zepchnięty i dotknął barierek.


18:07 Pozostało 24.9 km do mety, początek 9. okrążenia. Peleton traci do ucieczki ponad 41 sekund. Daniel Martin ucieka wraz z Heinrichem Hausslerem i Peterem Saganem. Swoich szans od kilku kilometrów próbują też Portugalczyk Oliveira i Tomasz Marczyński.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia