Tour de Pologne. III etap znów wygrał Marcel Kittel

Relacja
Komentarze
Tabela
Od?wie?
27
Przez długi czas podczas wtorkowego etapu peleton gonił pięciu uciekających kolarzy. W tej grupie było dwóch Polaków - Piotr Gawroński i Łukasz Bodnar (CCC). Etap kończył się ośmioma jedenastokilometrowymi pętlami w Katowicach. Na przedostatniej uciekł Bodnar, ale kilka kilometrów przed metą został doścignięty. Wygrał - jak wc niedzielę i w poniedziałek - Niemiec Marcel Kittel z teamu Skil-Shimano.


18:47 Fantastyczny wynik Kittela! Wygrał trzeci etap z rzędu.


18:46 Kilometr do mety. Jedzie cały peleton.


18:41 Pięć kilometrów do mety. Teraz przed kolarzy Omega Pharma-Lotto wskoczyło trzech kolarzy Vacansoleil.


18:40 Kolarze teamu Omega Pharma-Lotto na czele peletonu.


18:38 Koniec ucieczki Łukasz Bodnara. Peleton go doszedł.


18:37 Peleton prawie go dogonił. Ma 12 sekund przewagi.


18:35 Ależ ruszył peleton! Złapał już czterech uciekających z Bodnarem kolarzy. Gonią!


18:32 Bodnar wypracował kilkunastosekundową przewagę. Prowadzi. Wjechał na ostatnie okrążenie, więc do mety zostało mu 11 kilometrów. Jest szansa na świetny wynik bo ostatnim Polakiem, który wygrał etap podczas Tour de Pologne, był Marek Rutkiewicz w 2004 r.


18:29 Bodnar ucieka! Na razie nikt go nie goni.


18:27 Gawroński został, za to Bodnar uciekł i wygląda to na solidny atak. Maggiore i Sesma próbowali go gonić, ale w pewnym momencie odpuścili.


18:24 Teraz spróbował zaatakować Bodnar, ale po chwili znów wszyscy jechali razem, za moment znów odskoczył Maggiore i znów tylko przez moment. A Gawroński, który nie ma już siły, cierpi.


18:22 Argueyles próbuje odjechać. Za nim pogonili Sesma i Bodnar. Ale ten atak szybko został zlikwidowany.


18:19 Kolarze są już na siódmym, przedostatnim okrążeniu. Przewaga ucieczki zmalała do jednej minuty. Piotr Gawroński najwyraźniej traci siły bo jedzie na końcu czołowej grupy, a momentami nawet odstaje.


18:10 Team Skill, w którym jeździ lider wyścigu Marcel Kittel, przesunął się na czoło peletonu i goni uciekających. Choć czołowa piątka długo się broniła teraz chyba ich przewaga zniknie.


18:07 Lotną premię na szóstym kółku wygrał Maggiore. Pierwszy był też na lotnej premii w Sosnowcu, a potem w Siemianowicach Śląskich był drugi.


18:01 Kraksa w peletonie szczęśliwie ominęła jadącego w peletonie Adirana Kurka, który na razie jest wiceliderem wyścigu.


17:58 W peletonie doszło do wypadku dwóch kolarzy, ale nikomu nic się nie stało


17:50 Kolarze wjechali na piąte okrążenie. Uciekający mają dwie minuty przewagi.


17:45 Ucieczka się broni. Kolarze zwiększyli przewagę o kilkanaście sekund, ale peleton nie odpuszcza. Teraz na czele pogoni kolarze Lampre.


17:38 Przewaga uciekajacych cyklistów wciąż się zmniejsza, a na czele peletonu przez moment jechał lider Marcel Kittel. W peletonie jedzie też brat Łukasza Bodnara - Maciej. Uciekający reprezentuje CCC. Maciej Bodnar jest kolarzem Liquigasu.


17:30 Ucieczka dojechała do mety okrążenia. Peleton dojechał do końca kółka nieco ponad 1,5 minuty za nimi.


17:22 Przewaga ucieczki zmalała do ok. 2,5 minuty. Kolarze są już na trzeciej pętli i jeśli peleton będzie gonił w takim tempie, to doścignie uciekających.


17:14 Pięciu kolarzy w ucieczce ma przewagę, która wynosi już 3:50. W ucieczce oprócz Polaków jest Hiszpan Daniel Sesma (Euskatel-Euskadi), Włoch Gianluca Maggiore (Da-Rossa Ceramica) i Rosjanin Arkimedes Arguelyes z Katiuszy


17:08 W Katowicach na kolarzy czeka osiem jedenastokilometrowych rund.


17:03 Warunki do jazdy na rowerze są fatalne. Leje jak z cebra, wieje, a peleton jedzie po ulicach Katowic, czasem przekraczając tory tramwajowe co jakiś czas.


17:00 Kolarze krążą na drugiej pętli w Katowicach. Ucieka grupa kilku kolarzy w tym Łukasz Bodnar i Piotr Gawroński. Peleton jest ponad trzy minuty za nimi.


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia