Tour de Pologne. Danilo Di Luca wystartuje w wyścigu

Włoch Danilo Di Luca, jeden z najlepszych kolarzy ostatnich lat, wystartuje w 68. edycji Tour de Pologne UCI World Tour. Popularny ?Killer ze Spoltore? zastąpi w składzie Katiuszy Rosjanina Aleksandra Mironowa.
Danilo Di Luca to najlepszy kolarz rankingu UCI Pro Tour z 2005 roku. W swojej karierze osiągnął wiele prestiżowych zwycięstw, a największe z nich to triumf w Giro d'Italia w 2007 roku. Di Luca ma na koncie również sukcesy etapowe we Vuelcie a Espana.

35-letni Włoch triumfował również w największych wyścigach klasycznych na świecie. W 2001 roku wygrał Giro di Lombardia, w 2005 Walońską Strzałę i Amstel Gold Race, a dwa lata później triumfował w Liege-Bastogne-Liege.

Dla Di Luki będzie to trzeci start w Tour de Pologne. W Polsce startował w 2005 i 2007 roku i to z sukcesami. W pierwszym ze swoich startów był dwukrotnie czwarty i raz drugi na najcięższych górskich etapach, co dało mu 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dwa lata później, skończył nasz narodowy Tour na 8. miejscu.

Di Luca zastąpi w składzie Mironowa, i wraz z trójką swoich rodaków: Filippo Pozzato, Luca Paolinim i Giampaolo Caruso będzie tworzył bardzo mocny trzon rosyjskiego zespołu Katiusza.