Tour de Pologne. Caisse d'Epargne stawia na górali

Sześciu Hiszpanów, Białorusin i Kostarykańczyk pojawią się w składzie Caisse d'Epargne na tegoroczny 67. Tour de Pologne UCI ProTour. Zespół skupia się przede wszystkim na ciężkich etapach, które zadecydują o klasyfikacji generalnej wyścigu.
Każdy z kolarzy hiszpańskiego zespołu jeździ bardzo dobrze w pagórkowatym terenie. Liderem wydaje się być Juan Jose Cobo, który przed rokiem wygrał jeden z etapów Vuelta a Espana, jednak Hiszpan w tym roku nie może odnaleźć utraconej formy. Może uda mu się to na Tour de Pologne.

Niezwykle groźny będzie Wasilij Kirijenka. Białorusin słynie z odważnych akcji, co pokazuje w tegorocznym Tour de France, gdzie na jednym z etapów zajął drugie miejsce. Agresywnym kolarzem jest również Pablo Lastras, który przed rokiem zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej TdP.

Na starcie zobaczymy również m.in. brązowego medalistę Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas Rubena Plazę, który uczestniczy obecnie w Tour de France oraz niezwykle utalentowanego Kostarykańczyka Andrey'a Amadora Bikkazakowa.

Ekipa Caisse d'Epargne na Tour de Pologne:

Andrey Amador, Juan Jose Cobo, Wasilij Kirijenka, Pablo Lastras, Alberto Losada, Angel Madrazo, Ruben Plaza, Xabier Zandio

Specjalny serwis o wyścigu Tour de Pologne ?