Tour de Pologne. Skil-Shimano stawia na sprinterów

Holenderski zespół Skil-Shimano, który otrzymał ?dziką kartę? dzięki czemu może wziąć udział w tegorocznym 67. Tour de Pologne UCI ProTour, powinien być groźny przede wszystkim na płaskich etapach, gdyż liderami są sprinterzy: Tom Veelers i Robert Wagner.
Skil-Shimano z pewnością będzie chciał wykorzystać fakt, że otrzymał szansę startu w wyścigu z cyklu ProTour. Kolarze tego zespołu słynną z agresywnej jazdy i powinni być widoczni w akcjach zaczepnych oraz ucieczkach.

Ich główna siła tkwi jednak w finiszach. Tom Veelers jest bardzo mocno zbudowanym kolarzem, który był 13. W Paryż-Roubaix i 5. w mistrzostwach Holandii. Jego głównym zadaniem będzie wspomaganie Roberta Wagnera. Niemiec ma w tym roku na koncie już cztery triumfy, wszystkie po finiszu z peletonu.

W klasyfikacji generalnej będzie ciężko osiągnąć sukces, jednak ekipa liczy na młodego Niemca Simona Geschke. Był on już 4. w Hel van het Mergelland i Bayern Rundfahrt oraz 6. w Circuit de Lorraine. Wciąż jednak czeka na swój pierwszy wielki sukces. Może podczas Tour de Pologne?

Skład Skil-Shimano na Tour de Pologne:

Koen De Kort, Tom Veelers, Simon Geschke, Robert Wagner, Thierry Hupond, Roy Curvers, Albert Timmer i Bert De Backer