Tour de Pologne. Liquigas-Doimo z trójką Polaków

Trzech Polaków pojawi się na starcie 67. Tour de Pologne UCI ProTour w barwach włoskiej ekipy Liquigas-Doimo. Oprócz Macieja Paterskiego i Macieja Bodnara, zobaczymy Sylwestra Szmyda, który zapowiada walkę o zwycięstwo.
Liquigas-Doimo przysyła na nasz narodowy wyścig bardzo silny i zrównoważony skład. Na pierwszy rzut oka widać, że będą bardzo mocni na finiszach, ponieważ mają aż trzech bardzo szybkich kolarzy, którzy znają smak zwycięstwa w Tour de Pologne. Daniele Bennati wygrywał już w Polsce w 2003 roku jako 22-latek. Następnie triumfował jeszcze w 2005 i 2006 roku za każdym razem triumfując na dwóch etapach. Po trzech latach rozbratu z Tour de Pologne, włoski sprinter ponownie pojawi się w Polsce, tym razem już jako kolarz Liquigas-Doimo.

Innym z szybkich kolarzy jest Jacopo Guarnieri, który pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł w ubiegłorocznym wyścigu Tour de Pologne oraz Fabio Sabatini, który dwukrotnie w tym roku stał już na podium Giro d'Italia.

Sylwester Szmyd będzie liderem zespołu i zawodnikiem walczącym o klasyfikację generalną. Po ubiegłorocznym udanym występie w TdP Szmydowi trasa powinna jeszcze bardziej odpowiadać.

Drugim zawodnikiem, na którego trzeba zwrócić uwagę mówiąc o faworytach jest rewelacja tego sezonu Słowak Peter Sagan. Ten 20-latek wygrał po dwa etapy na Paryż-Nicea i Tour of California oraz jeden na Tour de Romandie. To dopiero połowa sezonu, ale już można mówić, że to odkrycie tego roku.

W ciężkim terenie liderów wspomagać będą Alessandro Vanotti i Maciej Paterski, który po udanym zeszłorocznym TdP podpisał zawodowy kontrakt.

Na płaskich odcinkach oraz w ucieczkach powinniśmy oglądać Maćka Bodnara, zdobywcę dwóch medali na tegorocznym mistrzostwach Polski.

Skład Liquigas-Doimo na Tour de Pologne:

Maciej Bodnar, Sylwester Szmyd, Maciej Paterski, Peter Sagan, Daniele Bennati, Jacopo Guarnieri, Alessandro Vanotti i Fabio Sabatin.

Kolejny polski kolarz w Tour de Pologne ?