Tour de Pologne. Omega-Pharma Lotto z wicemistrzem z Pekinu

Francuz Jean-Christophe Peraud - wicemistrz olimpijski z Pekinu w kolarstwie górskim, będzie liderem zespołu Omega-Pharma Lotto w 67. Tour de Pologne UCI ProTour.
Przejście na szosę z kolarstwa górskiego było świetnym posunięciem ze strony Perauda. Już w swoim debiutanckim sezonie pokazuje, że ma duży potencjał, co udowodnił czwartym miejscem w Vuelta al Pais Vascooraz ósmym w Paryż-Nicea. Francuz przygotowywał się do Tour de France, jednak upadek w Criterium du Dauphinenie pozwolił mu na ten start. Peraud wraca do wysokiej formy i liczy na udany debiut w Tour de Pologne, w którym zapowiada walkę o wysokie lokaty.

Belgijski zespół liczy również na pierwszy triumf za sprawą Kenny'ego Dehaesa, dla którego będzie to debiutancki występ w wyścigu tej rangi w tym roku. Przed Belgiem bojowe zadanie, gdyż przed rokiem jego klubowy kolega Jurgen Roelandts wygrał klasyfikację punktową, dwukrotnie plasując się na drugim miejscu na etapie.

Skład ekipy Omega-Pharma Lotto na Tour de Pologne:

Kenny Dehaes, Michiel Elijzen, Leif Hoste, Jonas Ljungblad, Gerben Lowik, Jean-Christophe Peraud, Tom Stubbe I Staf Scheirlinckx.

Jarosław Marycz znalazł się w składzie Saxo Banku ?