Sport.pl

TdP w Krakowie. Cezary Zamana: Rafał Majka wygra, jest w wybornej formie

Cezary Zamiana, ostatni Polak, który 11 lat temu wygrał Tour de Pologne, wierzy, że w sobotę w Krakowie zwycięży 25-letni Majka. - Jest w wybornej formie! - nie ukrywa były kolarz.
Wszyscy kibice z Krakowa są na Facebooku Kraków - Sport.pl »

W Krakowie trwa ostatni etap 71. TdP ze startem i metą na Rynku Głównym. Kolarze startują w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 25 km. Majka, lider klasyfikacji generalnej po dwóch wygranych górskich etapach, wyruszy ostatni.

- Myślę, że wygra, ale będzie to minimalne zwycięstwo. Musi uważać na rywali, którzy świetnie jeżdżą czasówki. Groźny będzie przede wszystkim Jon Izaguirre [trzecie miejsce, 18 sekund straty - przyp. red.], który jest wicemistrzem Hiszpanii - mówi Zamana.

W czwartek i piątek Majka pokazał, że w górach jest mistrzem. Jak poradzi sobie na płaskim terenie? - Jest mocny, pewny siebie. Dotychczas jazda indywidualna na czas nie była jego mocną stroną, ale jestem dobrej myśli - kończy Zamana.

Na Rynku Głównym są już rodzice Majki oraz jego narzeczona. Z niecierpliwością czekają na start najważniejszego dla nich zawodnika.

Więcej o: