Sport.pl

Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski zły, ale będzie walczył

Polak na etapie wokół Bukowiny Tatrzańskiej stracił koszulkę lidera. Do Włocha Moreno Mosera traci pięć sekund, a na ostatnim etapie TdP na bonifikatach będzie można zyskać 16 sekund. - Wyścig się jeszcze nie skończył - zapewnia Kwiatkowski i ma na myśli wydarzenia sprzed roku.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Podczas dekoracji na podium w Bukowinie Tatrzańskiej Polak miał nietęgą minę. Ani razu na jego twarzy nie zagościł uśmiech, choć na scenie pojawił się trzy razy. Nic dziwnego, bo stracił koszulkę lidera. Końcówka etapu była bardzo emocjonująca. Najpierw wydawało się, że liderem zostanie Kolumbijczyk Henao Montoya Sergio Luis, który zaatakował 3 km przed metą, a miał do lidera tylko 13 sekund straty. Na ostatnim kilometrze z grupki pościgowej wyskoczył Moser. Włoch miał do odrobienia tylko sekundę. Kwiatkowski ruszył za nim. Na finiszu najszybszy był kolarz Liquigasu, przed Kolumbijczykiem i Polakiem. Teraz Moser ma pięć sekund przewagi nad Kwiatkowskim.

Na ostatnim etapie z Krakowa do Wieliczki i z powrotem wiele może się zmienić. - Do zdobycia jest 16 sekund bonifikaty na lotnych premiach i na finiszu. Będę walczył do końca - zapewnił Kwiatkowski na konferencji prasowej i poza obowiązkowymi wypowiedziami z dziennikarzami już nie chciał rozmawiać.

Moser był za to uśmiechnięty. Śmiałą akcją bardzo przybliżył się do wygrania TdP. - Przypadła mi do gustu jazda w tym wyścigu. Góry nie są aż takie wymagające, bym nie mógł sobie z nimi poradzić - mówił Moser. - Misze jednak być do końca czujny, bo pięć sekund przewagi to nie tak dużo.

Włoch przekonał się o tym na 4. etapie, gdy właśnie Kwiatkowski po wygraniu lotnej premii odebrał mu koszulkę lidera. Polak będzie miał kolejne dwie okazje na trasie na 19 km w Wieliczce i na 101 km na Rynku Głównym w Krakowie. Za wygranie premii są trzy sekundy bonifikaty. Ostatnią okazją będzie finisz na Błoniach. Tam zwycięstwo da 10 sekund, drugie miejsce 6, a trzecie 4. Tyle że Moser doskonale o tym wie.

W ubiegłym roku to właśnie na etapie do Krakowa rozstrzygnęły się losy wyścigu. Peter Sagan wygrał jedną premię, a na Błoniach finiszował drugi. Dzięki dziewięciu sekundom bonifikaty odebrał zwycięstwo Danielowi Martinowi.

Komentarze (11)
Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski zły, ale będzie walczył
Zaloguj się
 • cheshire

  Oceniono 29 razy 25

  TdP na tle TdF wygląda jak discopolo przy normalnym Rocku. Czy nie mamy szos, żeby jechać normalnie zamiast kręcić się w kółko na pętlach? Czy muszą być pętle w miastach? Przecież 30% wyścigu to kryterium uliczne. A te balony na ulicach? Kult reklamy przesłania cały wyścig nie mówiąc już o pokazywaniu go przez TVP. Ujęcia kamer nie dają szansy rozpoznania zawodników, brak ujęć na gorąco tuż za metą. W tym czasie królują reklamy. O mistrzach mikrofonu z TVP szkoda mówić. Nie ma tam prawdziwego znawcy kolarstwa. Całe szczęście, że jest Eurosport.

 • degust

  Oceniono 11 razy 7

  marne szanse, ale zawsze szanse...

 • roll

  Oceniono 5 razy 5

  TdP jest porównywalny z TdF ale na Eurosporcie.Chodzi oczywiście o komentarz.Jeżeli chodzi o przekaz TV to tutaj jest problem budżetu.Ale nie jest źle.

 • jakubu8174

  Oceniono 3 razy 3

  Michał - wszyscy trzymamy kciuki, że Ci się uda! sportprofile.pl/short.php?sid=315 Łatwo co prawda nie będzie, bo Moserowi będą pomagać jego sprinterzy, ale już niejednokrotnie pokazałeś, że masz waleczny charakter i nie odpuścisz tego wyścigu bez walki. W końcu od wielu lat jest realna szansa na zwycięstwo w TdP!!! Allez Michał!

 • edek47

  Oceniono 3 razy 3

  5 sekund to strata mniejsza niz 10 sekund.

 • kosznasmieci

  Oceniono 22 razy 0

  TdP jest żałosny.Po prostu szkoda oglądać.Jak się kończy TdF to wyłączam EUROSPORT,bo różnica jest ogromna.Mało tego,co to za wyścig który rozgrywany jest w czasie (i w cieniu) TdF?To tak jakby organizować turniej piłkarski w czasie np.mundialu albo euro.

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 17 razy -3

  O na wybiórczej przypomnieli sobie o TdP, przez 2 dni nic nie było.

 • roy-cohn

  Oceniono 17 razy -13

  Uszy mu za bardzo odstają i robi opór powietrza na finiszu stąd przegrana :-D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX