Kolarstwo. Hincapie także oskarża Armstronga

Jak donosi stacja CBS, George Hincapie dołączył do grupy byłych kolegów z zespołu Lance'a Armstronga i potwierdził, że siedmiokrotny zwycięzca Tour de France stosował substancje dopingujące.
Taką informację podała w piątek w programie "60 Minutes" stacja CBS News. Według doniesień dziennikarzy, były kolega Armstronga z grupy US Postal zeznał śledczym federalnym, że lider jego ekipy stosował zakazane substancje. CBS pokazało jedynie fragmenty programu, całość ma być wyemitowana w niedzielę.

Hincapie nie zgodził się wystąpić przed kamerami CBS. Stacja opiera się jedynie o zdobyte zeznania kolarza. Hincapie miał zeznać, ze Armstrong brał EPO, a także mówił o stosowaniu testosteronu w przygotowaniach do startów.

To kolejne oskarżenie pod adresem Armstronga. We wcześniej ujawnionych fragmentach programu, CBS pokazało wypowiedź innego amerykańskiego kolarza Tylera Hamiltona, który zeznał, że wielokrotnie widział Armstronga stosującego EPO, już w trakcie pierwszego wygranego Tour de France w 1999 roku.

Armstrong wciąż zaprzecza wszelkim oskarżeniom o stosowanie dopingu.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?


Więcej o: