Giro d'Italia. Zespół Polaków najszybszy w Giro!

Kolarze grupy Liquigas w Sylwesterm Szmydem i Maciejem Bodnarem w składzie wygrali w środę czwarty etap 93. wyścigu kolarskiego Giro d'Italia - jazdę drużynową na czas na dystansie 33 km z Savigliano do Cuneo.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

M.in. dzięki wysiłkowi Polaków, którzy we włoskiem zespole pełnią rolę pomocników, Liquigas uzyskał na mecie 33-km etapu z Savigliano do Cuneo najlepszy czas 36 min 37 s.

Lubisz pedałować? Wejdź na serwis "Polska na rowery" ?

Zwycięstwo sprawiło, że Vincenzo Nibali został nowym liderem wyścigu. Sycylijczyk to rewelacja zeszłorocznego Tour de France, w którym zajął siódme miejsce. W Giro miał w tym roku w ogóle nie startować, ale w ostatniej chwili zastąpił oskarżonego o stosowanie dopingu Franco Pellizottiego.

Drugie miejsce zajął Team Sky z Bradleyem Wigginsem (strata 13 s). Dopiero szósta była Astana, z dotychczasowym liderem Kazachem Aleksandrem Winokurowem, która osłabła na ostatnich kilometrach. Winokurow spadł w generalce aż na szóste miejsce. Największym przegranym czasówki i tak był typowany przed wyścigiem do końcowego zwycięstwa Australijczyk Cadel Evans. Jego team BMC wypadł katastrofalnie i stracił do zwycięzców blisko półtorej minuty.

Drugi w klasyfikacji generalnej jest powracający po dopingowej dyskwalifikacji Włoch Ivan Basso, też jeżdżący w barwach Liquigas.