Tour of the Gila. Wypadek na trasie wyścigu. Kolarz w stanie krytycznym

Chad Young z grupy Axeon Hagens Berman doznał bardzo poważnych obrażeń głowy w czasie wyścigu Tour of the Gila. Zawodnik jest w stanie krytycznym. Lekarze uważają, że zawodnik nie wróci już do pełni zdrowia.
21-letni kolarz upadł na zjeździe z premii górskiej. Według świadków zawodnik jechał z bardzo dużą prędkością, dlatego jego obrażenia są niezwykle rozległe. Younga natychmiastowo przetransportowano śmigłowcem do szpitala, gdzie kolarz przeszedł operację. Niestety, menadżer zawodnika napisał na Twitterze, że informacje ze szpitala są bardzo złe.

W tej chwili jego stan określany jest jako krytyczny, ale w każdym momencie może się jeszcze pogorszyć. Uraz głowy jest tak duży, że Young już prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełni zdrowia. Kolarz przebywa teraz na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w miejscowości Tucson (Arizona).

To kolejna bardzo przykra wiadomość ze świata kolarstwa. Kilka dni temu zginął Michele Scraponi, który zderzył się z furgonetką. Wypadek Younga po raz kolejny zjednoczył środowisko kolarstwa, a z mediów społecznościowych płyną słowa wsparcia dla rodziny zawodnika. - W tych trudnych chwilach jego rodzina prosi o zachowanie prywatności. W Axeon Hagens Berman szanujemy prośbę rodziny i chcemy przekazać im swoje wsparcie i wesprzeć ich modlitwą - napisał menadżer zawodnika.