Michał Kwiatkowski wygrywa wyścig Mediolan-San Remo

Polski kolarz Michał Kwiatkowski został zwycięzcą 108. edycji wyścigu Mediolan-San Remo. Polak okazał się najlepszy na ostatnich metrach i wyprzedził na finiszu mistrza świata, Petera Sagana.
Wyścig Mediolan - San Remo ma za sobą wielką historię i wielki prestiż. W kategorii wyścigów jednodniowych to jak turniej Wielkiego Szlema w tenisie. To była już 108. edycja zaliczanego do UCI World Tour słynnego klasyka. Kolarze mieli do przejechania 291 km.

W wyścigu Polakowi pomagał Łukasz Wiśniowski, ale na ostatnich kilometrach Kwiatkowski musiał radzić sobie sam. To była naprawdę niesamowita końcówka. Na nieco więcej niż 6 km przed metą zaatakował Peter Sagan. W ucieczce zabrali się z nim Michał Kwiatkowski i Francuz Julian Alaphilippe. Ta trójka uzyskała przewagę kilkunastu sekund nad peletonem. I między sobą rozstrzygnęła losy wyścigu.

Na kilometr przed metą mocno ruszył Peter Sagan, ale Michał Kwiatkowski skontrował na ostatnich metrach i okazał się minimalnie szybszy na linii mety. Słowak zajął drugie miejsce, a Francuz był trzeci.

To fantastyczne osiągnięcie Kwiatkowskiego. Mediolan - San Remo było pierwszym celem Polaka w tym sezonie i widać, że kolarz jest w bardzo dobrej dyspozycji.