Vuelta a Espana. Nairo Quintana odparł ataki Froome'a i jest królem!

Nairo Quintana wygrał prestiżowy wyścig Vuelta a Espana. Kolumbijczyk skutecznie odpierał ataki Chrisa Froome'a i wreszcie pokonał utytułowanego Brytyjczyka.
Kolumbijczyk zdobył czerwoną koszulkę lidera na ósmym etapie, później ją stracił, ale tylko na jeden dzień. Po dziesiątym etapie nie oddał już prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Jego najgroźniejszy rywal - Chris Froome stracił do reprezentanta Kolumbii minutę i dwadzieścia trzy sekundy.

- To sen, który stał się rzeczywistością. Przed ostatnim etapem obudziłem się z myślą, że jestem zwycięzcą wyścigu, ale trzeba było jeszcze przekroczyć linię mety - powiedział szczęśliwy Quintana.

26-letni kolarz wygrał w swojej karierze prawie wszystkie najważniejsze wyścigi. Do kompletu brakuje mu tylko triumfu w Tour de France. W tym roku Kolumbijczyk zakończył "Wielką Pętlę" na trzecim miejscu.

Tegoroczną Vueltę ukończył tylko jeden Polak. Michał Głoaś z zespołu Sky zajął 118. miejsce. W trakcie rywalizacji wycofali się Michał Kwiatkowski i Bartosz Huzarski.

Maria Szarapowa w sukience od Victorii Beckham [ZDJĘCIA]
Zdjęcie LANKI UMBRO TURBINA 80623U-440 Zdjęcie LANKI UMBRO TURBINA 80410U-D6J Zdjęcie LANKI UMBRO GEO FLARE SHIELD HG 80824UCGY
LANKI UMBRO TURBINA 80623U-440 LANKI UMBRO TURBINA 80410U-D6J LANKI UMBRO GEO FLARE SHIEL...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info