Maja Włoszczowska na Pucharze Świata MTB UCI

Już w najbliższą niedzielę - 22 maja, odbędzie się kolejny wyścig rywalizacji Pucharu Świata UCI MTB - tym razem w Albstadt w Niemczech. Podczas tego przystanku rozegrane zostaną zawody dla kobiet i mężczyzn w konkurencji cross country. Po raz pierwszy w tegorocznej rywalizacji Pucharu Świata MTB wystartuje Polka - Maja Włoszczowska.
"Niemiecką trasę bardzo lubię, () wyścigi są zawsze niezwykle silnie obsadzone. W pierwszej części sezonu to właściwie jedyne zawody, gdzie zawsze stawia się cała czołówka światowa. Dlatego warto tam być i sprawdzić się." - mówi Maja Włoszczowska o Albstadt.

Transmisja live wyścigów w Albstadt będzie dostępna wyłącznie na Red Bull TV. Zmagania na żywo już w niedzielę 22 maja od godziny 11:00 (konkurencja kobiet, w której zobaczymy przejazd Mai Włoszczowskiej) - link do transmisji: tutaj - oraz od godziny 14:00 (mężczyźni) - link do transmisji: tutaj.

Na słynnej wymagającej trasie w Albstadt będzie można śledzić zmagania polskich zawodników, którzy należą do czołówki dyscypliny cross country. W niedzielę zobaczymy najlepszą polską zawodniczkę Maję Włoszczowską, która walczyć będzie o punkty kwalifikacyjne na olimpiadę w Rio, a obecnie zajmuje 4 pozycję w klasyfikacji generalnej. W konkurencji mężczyzn po raz kolejny wystartuje Bartek Wawak z teamu KROSS.

Więcej o wyścigach w Albstadt tutaj.

W ramach Pucharu Świata MTB UCI rozgrywanych jest dwanaście wyścigów cross-country (6 XCO mężczyzn i 6 XCO kobiet) oraz 7 wyścigów downhill. Do walki na skałach i dirtowych ścieżkach między 10 kwietnia a 4 października staje 129 zespołów z 30 krajów.

HARMONOGRAM CAŁEJ SERII WYŚCIGÓW PUCHARU MTB UCI:

Lourdes, Francja 10 kwietnia DHI kobiet i mężczyzn
Cairns, Australia 23 kwietnia DHI kobiet i mężczyzn
Cairns, Australia 24 kwietnia XCO kobiet i mężczyzn
Albstadt, Niemcy 22 maja XCO kobiet i mężczyzn
La Bresse, Francja 29 maja XCO kobiet i mężczyzn
Fort William, Wielka Brytania 5 czerwca DHI kobiet i mężczyzn
Leogang, Austria 12 czerwca DHI kobiet i mężczyzn
Lenzerheide, Szwajcaria 9 lipca DHI kobiet i mężczyzn
Lenzerheide, Szwajcaria 10 lipca XCO kobiet i mężczyzn
Moint-Sante-Anne, Kanada 6 sierpnia DHI kobiet i mężczyzn
Moint-Sante-Anne, Kanada 7 sierpnia XCO kobiet i mężczyzn
Vallnord, Andora 3 września DHI kobiet i mężczyzn
Vallnord, Andora 4 września XCO kobiet i mężczyzn
Wszystkie przystanki Pucharu Świata MTB UCI można śledzić na żywo i jako powtórki na: www.redbull.tv

39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]