Kolarstwo. Wojciech Pszczolarski mistrzem Europy w wyścigu punktowym

Wojciech Pszczolarski zdobył tytuł mistrza Europy w kolarstwie torowym w wyścigu punktowym. Polski zawodnik na torze w szwajcarskim Grenchen pokonał Francuza Benjamina Thomasa i Szwajcara Claudio Imhofa.

Polak zmagania zakończył z 24 punktami, trzy oczka przed Francuzem i pięć przed reprezentantem kraju kantonów.

24-letni Pszczolarski bardzo czujnie jechał w liczącym 160 okrążeń wyścigu, punktując na kolejnych lotnych finiszach i w końcówce uczestnicząc w decydujących atakach. Polaka ścigał "trójkolorowy" Thomas, jednak zawodnik SKC Tufo Prostejov wyczekał do przedostatniego kółka i przyspieszył, zapewniając sobie tytuł mistrza Starego Kontynentu.

Dla Pszczolarskiego to druga w karierze koszulka mistrza Europy, ale pierwsza w szrankach elity. Polak w 2012 roku w wyścigu punktowym okazał się najlepszy w zmaganiach mężczyzn do lat 23.

To kolejne medal dla reprezentacji Polski - wczoraj złoto w wyścigu punktowym kobiet wywalczyła Katarzyna Pawłowska, srebro w sprincie drużynowym zdobyli Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki i Krzysztof Maksel, a brąz w scratchu mężczyzn linię mety jako trzeci minął Adrian Tekliński.