Vuelta a Espana. Kolejny kolarz potrącony przez motocyklistę. 17 szwów! Właściciel zespołu Rafała Majki: Bałaganiarski wyścig!

Podczas 11. etapu Vuelta a Espana doszło do kolejnego skandalicznego wypadku na trasie. Kolarz zespołu Tinkoff-Saxo Sergio Paulinho został potrącony przez motocykl telewizji TVE. ?Co za bałaganiarski i marny wyścig!? - napisał na Twitterze wściekły właściciel zespołu Oleg Tinkov.
Zdenerwowanie Tinkova jest jak najbardziej na miejscu. Na zdjęciach widać, że Sergio Paulinho ma zakrwawioną nogę.

Tinkov poinformował, że musiał jechać do szpitala i ma założonych 17 szwów.

To drugi kolarz z tego zespołu, który wycofał się z wyścigu po zderzeniu z motocyklem. Tinkov poinformował, że rozważa wycofanie całego zespołu i bojkotowanie ASO (grupy medialnej), która "za nic nam nie płaci, a jeszcze uszkadza naszych kolarzy".

Wcześniej z wyścigu wycofał się Peter Sagan, który został uderzony przez motocykl organizatorów. Nie dość, że poturbował się podczas upadku, to jeszcze został ukarany finansowo przez komisję sędziowską za zbyt ostrą reakcję po tym zdarzeniu. Sagan nie ukrywał wściekłości, kopał rower i obrzucił obelgami sprawcę wydarzenia. Jury wyścigu uznało, że zawodnik - obrażając kierowcę motocykla i grożąc mu - złamał przepisy, i ukarało go grzywną w wysokości 200 franków szwajcarskich. Dodatkowo Sagan miał zapłacić 100 franków za kopanie roweru, co zdaniem komisarzy UCI "negatywnie wpływa na wizerunek kolarstwa".

Sagan przyjechał na metę etapu ze stratą ponad pięciu minut do zwycięzcy i stracił zieloną koszulkę przodownika klasyfikacji punktowej na rzecz lidera - Kolumbijczyka Johana Chavesa. Po tym wszystkim wycofał się z wyścigu.

Niedawno do kolizji doszło też na jednodniowym wyścigu Clasica San Sebastian. Greg Van Avermaet został potrącony przez motocyklistę i prawdopodobnie przez to stracił zwycięstwo. Przed zderzeniem atakował i był liderem, a wyprzedził leżącego kolarza późniejszy zwycięzca Adam Yates.

11. etap Vuelty wygrał Mikel Landa (Astana), a za Hiszpanem na metę wjechał Fabio Aru, który zostanie nowym liderem wyścigu. Szósty na metę wjechał Rafał Majka, który awansował na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]