Vuelta a Espana. Kraksa na drugim etapie, Niemiec w szpitalu, zwycięstwo Chaveza

Esteban Chavez (Orica-GreenEdge) wygrał 2. etap wyścigu Vuelta a Espana z Alhaurin de la Torre do Caminito del Rey. Z dalszego udziału musiał zrezygnować Przemysław Niemiec (Lampre), który ucierpiał w dużej kraksie.
Do kraksy doszło na 30 km przed metą. Zespół Lampre Merida poinformował, że Niemiec został silnie uderzony w głowę i pojechał do szpitala. To dla niego koniec wyścigu. Z dalszego udziału zrezygnował również David Tanner.

Wcześniej doszło do dezinformacji. Oficjalna strona wyścigu podawała, że Niemiec jest w sześcioosobowej ucieczce. Pomyliła polskiego kolarza z Nelsonem Oliveirą.

Chavez wygrał finisz na stromym podjeździe przed Tomem Dumoulinem i Nicolasem Roche. Rafał Majka zajął dopiero 22. miejsce i miał dużą ponadminutową stratę do zwycięzcy (dokładnie stracił minutę i cztery sekundy). Inni faworyci wyścigu też nie pojechali najlepiej - Nairo Quintana był szósty i stracił do triumfatora 26 sekund, a Chris Froome zajął siódmą pozycję ze stratą 30 sekund.