Kolarstwo torowe. Justyna Kaczkowska mistrzynią świata!

Justyna Kaczkowska wywalczyła w kazachskiej Astanie tytuł mistrzyni świata juniorek w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.
Polka wygrała eliminacje i w finale mierzyła się z Francuzką Marion Borras, zegar zatrzymując po 2 minutach 25 sekundach i 684 setnych i pokonując trójkolorową zawodniczkę o ponad pół sekundy.

Po brąz sięgnęła Nowozelandka Madeleine Park, pokonując Irlandkę Josie Knight.

To kolejny tytuł Kaczkowskiej w tej specjalności - Polka w tym roku została już mistrzynią Europy w tej konkurencji. 18-latka jest także brązową medalistką Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Złoto Kaczkowskiej to trzeci medal mistrzostw świata w Kazachstanie - wcześniej złoto w wyścigu punktowym zdobyła Daria Pikulik, a brąz w sprincie drużynowym juniorów wywalczyli Marcin Czyszczewski, Michał Lewandowski i Mateusz Miłek.