Sport.pl

Kolarstwo. Polska grupa z nowym sponsorem i dużymi ambicjami

Polski zespół kolarski ActiveJet w sezonie 2016 uzyska status ekipy drugoligowej. Projekt zbudowany na młodych polskich kolarzach pozyskał wsparcie sponsora i w przyszłym roku ubiegać się będzie mógł o zaproszenia na najbardziej prestiżowe imprezy świata.
Ścigający się dotychczas w trzeciej dywizji zespół rozpoczął proces ubiegania się o przyznanie licencji UCI ProContinental, czyli statusu zespołu drugiej ligi.

ActiveJet Team nie ujawnił na razie tożsamości nowego sponsora, nie została także zaprezentowana nowa nazwa zespołu. W spekulacjach na temat nowego partnera zespołu najczęściej pojawia się nazwa koncernu paliwowego Orlen, który w lutym 2015 roku podpisał roczną umowę sponsorską z drużyną, a na czarnych koszulkach podopiecznych Piotra Kosmali pojawiło się jego logo.

Grupa zespołów ProContinental to zaplecze najlepszej światowej ligi - UCI WorldTour. Ekipy posiadające status ekipy drugoligowej zapraszane są na najważniejsze imprezy globu, jak Tour de France, Vuelta a Espana czy Giro d'Italia, z tzw. dzikimi kartami. Obecnie jest 19 takich grup, w tym jedna polska - CCC Sprandi Polkowice.

ActiveJet Team to drużyna zbudowana w 2014 roku przez dyrektora sportowego Piotra Kosmalę i prezesa spółki ActiveJet Piotra Bielińskiego. Dotychczas ścigająca się jako zespół kontynentalny, czyli trzecioligowy, ekipa na swoim koncie zapisała kilka sukcesów oraz udział w kilku prestiżowych wyścigach, takich jak Vuelta a Andalucia, Tour des Fjords czy Clasica Almeria.

Kolarze Kosmali w tym roku triumfy notowali przeważnie na szosach Portugalii, a sześć zwycięstw na koncie zapisał brązowy medalista mistrzostw Polski Paweł Bernas - w tym wygraną w Volta ao Alentejo czy etapowy triumf na trasie GP Liberty Seguros. 24-latek triumfował też w klasyfikacji generalnej polskiego wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, po drodze wygrywając jeden z etapów.

Sepp Blatter + pieniądze + internauci = MEMY
Zdjęcie APIS Czapka kolarska z daszkiem profi Australia 2014 Zdjęcie SIDI KOSZULKA KOLARSKA PIPPO Zdjęcie TomTom Multi-Sport HRM + CSS + AM
APIS Czapka kolarska z dasz... SIDI KOSZULKA KOLARSKA PIPPO TomTom Multi-Sport HRM + CS...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: