Sport.pl

Tour de Pologne. We wtorek łączenie z Kwiatkowskim i Majką. Lang: Ciągle czekam na ich decyzje.

- We wtorek kolarze jadący w Tour de France będą mieli dzień wolny, więc skorzystamy z tego i na konferencji prasowej w moim biurze połączymy się z Rafałem Majką oraz Michałem Kwiatkowskim - mówi dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. Czy najlepsi polscy kolarze wystartują w narodowym wyścigu na początku sierpnia? - Ciągle czekam na ich decyzje - twierdzi wicemistrz olimpijski z Moskwy.
Tegoroczny Tour de France, w którym Majka wygrał jeden z etapów, a Kwiatkowski pewnie jeszcze poszuka swojej szansy, skończy się 26 lipca w Paryżu. Natomiast Tour de Pologne ruszy w Warszawie już 2 sierpnia. Czy jest więc możliwe, że praktycznie bez odpoczynku po "Wielkiej Pętli" któryś z naszych najlepszych kolarzy (a może obaj) zdecyduje się na start w kraju?

- Jestem z nimi w kontakcie i zapewniam, że obaj chcą u nas pojechać - mówi Lang. - Po poniedziałkowym etapie Tour de France w ekipach Rafała (Tinkoff-Saxo) i Michała (Etixx-Quick Step) mają się odbyć ostateczne narady w tej sprawie. We wtorek kolarze jadący w "Wielkiej Pętli" będą mieli dzień wolny, więc skorzystamy z tego i na konferencji prasowej w moim biurze połączymy się z Majką oraz Kwiatkowskim. Wtedy z pierwszej ręki dowiemy się, co z ich startem w Tour de Pologne - dodaje szef wyścigu.

Konferencję, na której zostaną ogłoszone nazwiska wszystkich polskich zawodników, jakich zobaczymy w 72. TdP, zaplanowano na godz. 10 w warszawskiej siedzibie Lang Teamu. Czy jest realne, że dziennikarze będą stamtąd informować o udziale w wyścigu zarówno Kwiatkowskiego, jak i Majki?

Pod większym znakiem zapytania stoi występ drugiego z wymienionych. Na początku sezonu grupa Rafała informowała, że po Tour de France planowany jest jego start w Vuelta a Espana. Trzeci z wielkich tourów (po Giro d'Italia i Tour de France) będzie trwał od 22 sierpnia do 13 września. W ostatnich tygodniach często mówiło się, że Majka pojedzie w nim jako lider swojego zespołu i zawalczy o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kilka dni temu zawodnik zapytany o to przez Pawła Wilkowicza stwierdził jednak, że na razie nie wie, jak będzie z Vueltą. - Jeszcze nie wiadomo, czy będzie Vuelta, czy nie - powiedział Majka.

- Słyszałem od niego to samo. Zaczekajmy, co postanowi zespół Rafała. On sam chciałby u nas pojechać i naprawdę jest szansa, że zobaczymy go na trasie z Warszawy do Krakowa - przekonuje Lang.

Zdjęcie Rower Karcher górski miejski ATB Y-Type 26' 44cm 2012 Zdjęcie Rower Kellys Vanity 10 2015 Zdjęcie Rower Kross Lea F1 2014
Rower Karcher górski miejsk... Rower Kellys Vanity 10 2015 Rower Kross Lea F1 2014
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: