Kolarstwo. Daria Pikulik i Szymon Krawczyk wicemistrzami Europy

Dwa srebrne medale wywalczyli biało-czerwoni trzeciego dnia młodzieżowych mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Na podium wyścigów punktowych juniorów stanęli Szymon Krawczyk i Daria Pikulik.

Pikulik, podwójna medalistka mistrzostw Polski na szosie, zdobyła swój drugi srebrny medal tegorocznych mistrzostw Europy, w finałowym biegu notując 33 punkty, o dwa mniej niż zwycięska Włoszka Rachele Barbieri.

Bardzo blisko zdobycia brązu była siostra Darii - Wiktoria - która zmagania zakończyła z identycznym wynikiem jak Tessa Dijksman. Holenderka jako pierwsza minęła jednak linię mety na ostatnim okrążeniu i to ona odebrała trzeci krążek.

Obie siostry wcześniej były częścią ekipy, która wywalczyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie juniorek.

Tytuł wicemistrza Starego Kontynentu zdobył też Szymon Krawczyk. Złoty medalista mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym na mecie wyścigu ze startu wspólnego w Sobótce zapowiadał, że jego kolejnym celem jest medal europejskiego czempionatu i plan ten zrealizował. W finale wyścigu punktowego kolarz KTK Kalisz walczył z Brytyjczykiem Joeyem Walkerem, mając u swojego boku złotego medalistę wyścigu indywidualnego na dochodzenie - Daniela Staniszewskiego.

Po 100 okrążeniach Walker zapisał na koncie 17 punktów, a Krawczyk 15, co dało mu srebro. To drugi medal 16-latka, który w poprzednich dniach wraz z kolegami zdobył brąz wyścigu drużynowego na dochodzenie.

Zmagania na torze w Atenach potrwają do niedzieli, a reprezentanci Polski w swoim dorobku mają na razie 9 krążków, w tym dwa złote.