Tour de France. Lech Piasecki: A może zespół postawi na Majkę?

- Trudno coś przewidzieć, ale jeśli Alberto Contador szybko się nie odnajdzie, to Tinkoff-Saxo może postawić na Rafała Majkę i jego szansę na zwycięstwo w klasyfikacji górskiej - mówi Lech Piasecki, jedyny Polak, który był liderem Tour de France.
Rafał Majka wygrał 11. etap Tour de France. W sumie w Pirenejach uciekał przed peletonem 115 km, z czego prawie 50 samotnie. We wtorek Polak słabo pojechał pierwszy górski etap - do zwycięzcy Christophera Froome'a stracił prawie dziesięć minut.

- Jak każdy człowiek, mógł mieć po prostu gorszy dzień. Dziś pokazał, że jest w świetnej dyspozycji. Ale to było możliwe nie tylko dzięki dobrej jeździe. Majka stracił w tym wyścigu już wiele minut do prowadzącej grupy, więc nikt go dziś specjalnie nie pilnował - mówi Lech Piasecki.

Na razie poniżej oczekiwań jedzie lider Tinkoff-Saxo Alberto Contador. Do prowadzącego w wyścigu Christophera Froome'a (Team Sky) traci 4:04 min.

- Wygląda na to, że Contador nie jest w najlepszej formie. Zobaczymy, co będzie dalej, ale jeśli Hiszpan się nie odnajdzie, to kierownictwo zespołu może postawić na Rafała Majkę, który ma realne szanse na wygraną w klasyfikacji górskiej. Ale spokojnie, kolarstwo jest tak nieprzewidywalne, że trudno coś przewidzieć - mówi Piasecki.

W czwartek najtrudniejszy pirenejski etap Tour de France z Lannemezan do Plateau de Beille (195 km). Do zdobycia 50 pkt w klasyfikacji górskiej. Majka jest w niej trzeci - ma 32 punkty. Richie Porte (Sky) jest drugi (40 pkt), a Christopher Froome (Sky) pierwszy (57 pkt). Ten ostatni prowadzi również w klasyfikacji generalnej Touru.

Zdjęcie Rower Kellys URC 90 2015 Zdjęcie Rower Kross Vento 2.0 2014 Zdjęcie Rower Kross Vento 2.0 2015
Rower Kellys URC 90 2015 Rower Kross Vento 2.0 2014 Rower Kross Vento 2.0 2015
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info