Tour de France. Siódmy etap bez kolarza w żółtej koszulce lidera. Froome: Nie chciałem jej z szacunku dla Martina

Po szóstym etapie z Tour de France wycofał się lider Tony Martin, który złamał obojczyk. Prowadzenie w wyścigu uzyskał w ten sposób drugi w klasyfikacji Chris Froome. Ale w siódmym etapie nie założył żółtej koszulki lidera.
- Z szacunku dla Tony'ego nie mogłem założyć żółtej koszulki. Cudze nieszczęście nie jest sposobem na wywalczenie takiego wyróżnienia. Byłem drugi w klasyfikacji generalnej, więc nie mógłbym jej założyć. Noszenie jej byłoby dla mnie zaszczytem, ale muszę ją wywalczyć w sportowej rywalizacji - powiedział Froome.

Martin złamał obojczyk w kraksie na ostatnim kilometrze szóstego etapu z metą w Hawrze. Kolarz ekipy Etixx-Quick Step spowodował kraksę, w której ucierpieli także zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France Włoch Vincenzo Nibali (Astana) oraz inny faworyt wyścigu Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar). Martin dotarł do mety kilka minut po zwycięzcy, swoim koledze z grupy Czechu Zdenku Stybarze. Niemcowi pomagali ukończyć etap mistrz świata Michał Kwiatkowski i Belg Julien Vermote. Byłby liderem, ale po diagnozie musiał wycofać się z wyścigu. Po trzecim etapie podobnie postąpił inny lider - Fabian Cancellara. Kolarz grupy Trek doznał w kraksie pęknięcia dwóch kręgów lędźwiowych.

Tour de France... i nie tylko. Największe kolarskie kraksy [ZDJĘCIA i WIDEO]