Sport.pl

Szymon Sajnok wygrał XXVII Międzynarodowy Wyścig Kolarski ?Niemen"

98 kolarzy wzięło udział w XXVII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim ?Niemen?. Takiej frekwencji nie było od lat. Zmagania wygrał Szymon Sajnok z SMS-u Świdnica.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Na starcie tegorocznej imprezy, w której brali udział juniorzy (urodzeni w latach 1996-1997), stanęło 98 kolarzy. Zmagania tym razem rozpoczęły się na Białorusi. Na początek kolarze mieli do pokonania czterokilometrowy prolog. Najszybszy był Patryk Górecki (KS DAZAR OLIMPIC PIASECZNO). Również w czwartek rozegrano pierwszy etap. Wygrał Szymon Sajnok (SMS ŚWIDNICA).

Kolejnego dnia kolarze rywalizowali najpierw w jeździe indywidualnej na czas (wygrał Ilya Volkau - RCOP-RGUOR MIŃSK), a następnie rozegrano trzeci etap z Grodna do Sokółki (85 km). Jako pierwszy linię mety minął Michaił Sudarew (LOKOSPHINX SANKT PETERSBURG).

W sobotę odbył się IV etap ze startu wspólnego na trasie: Sokółka - Krynki - Białystok (ok. 80 km). Na tym etapie najszybszy był Dzianis Shukayeu (Brest Region).

W niedzielę, na koniec zmagań, odbył się V etap, czyli kryterium uliczne w Białymstoku (30 okrążeń - ok. 42 km). Najlepszy okazał się Szymon Sajnok (SMS ŚWIDNICA). Z kolei kryterium uliczne wygrał Evgenii Kazanov (LOKOSPHINX SANKT PETERSBURG).

- Cały wyścig rozpoczęło w sumie 98 zawodników, a ukończyło 88. Za mojej kadencji była to siódma impreza, którą uważam za najbardziej udaną. Dziś Polacy nadawali ton rywalizacji. Mimo dużego upału tempo wyścigu było bardzo szybkie - powiedział Waldemar Leszczyński, sekretarz Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: