Tour de France. Rafał Majka ukarany za odepchnięcie się od motocykla

Komisja dyscyplinarna ukarała Rafała Majkę za złapanie i odepchnięcie się od elementu motocykla na siedemnastym etapie Tour de France. Polakowi zostało doliczonych 10 sekund karnych, co oczywiście nie zmienia faktu, że wygrał swój drugi etap podczas tegorocznej Wielkiej Pętli.
Do sytuacji doszło na około 8 km przed metą, gdy Majka domagał się od rywalizującego z nim o koszulkę najlepszego "górala" Joaquima Rodrigueza współpracy. Hiszpan zignorował namowy Polaka, a ten ruszył do przodu i na zakręcie odepchnął się od tyczki z kamerą zamontowanej na motocyklu.

Kilka godzin po zakończeniu etapu komisja dyscyplinarna poinformowała, że Majce doliczonych zostanie karne 10 sekund i odjętych mu będzie 5 punktów w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo Polak musi zapłacić 50 franków szwajcarskich grzywny.

Środowy etap Majka wygrał z przewagą 29 sekund nad Giovannim Viscontim, więc po zastosowaniu kary różnica ta wynosi oficjalnie 19 sekund.Opowieść o świecie Tour de France, która wstrząsnęła sportowym światem. Przeczytaj "Wyścig tajemnic">>

Zdjęcie Roeckl Rękawiczki rowerowe Bornheim Zdjęcie San Marco Siodełko rowerowe Milano Zdjęcie Shimano Buty rowerowe SPD SHM088
Roeckl Rękawiczki rowerowe ... San Marco Siodełko rowerowe... Shimano Buty rowerowe SPD S...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info


Więcej o: