Sport.pl

Tour de France. Co zrobił Rafał Majka 8 km przed metą? Oko do kamery

Najpierw obsztorcował rywala, potem odepchnął się od motocykla, puścił oko do kamery i ruszył pod górę do mety 17. etapu. Tak walczył na ostatnim podjeździe bohater dnia na Tour de France Rafał Majka.
Polak był w kilkuosobowej grupie próbującej dogonić ucieczkę na ostatniej górze krótkiego, tylko 124-kilometrowego etapu z Saint Gaudens do Saint Lary Pla d'Adet (na wysokości 1654 m n p. m.). Krótkiego, ale koszmarnego - cztery góry, trzy zwieńczone 1. kategorii premią górską i z metą również na szczycie.

Majka (Tinkoff) zaatakował ok. 8 km przed metą i domagał się od rywalizującego z nim o koszulkę w grochy (najlepszego górala TdF) Joaquima Rodrigueza (Katiusza) współpracy. Ale Hiszpan zignorował namowy Polaka. Ten ruszył więc sam i na zakręcie odepchnął się od tyczki z kamerą zamontowanej na motocyklu towarzyszącym wyścigowi.

"Purito" Rodriguez zauważył to i oburzony machnął rękami. Być może Polakowi grozić będzie za to kara, ale może sędziowie uznają, że motocykl zajechał naszemu kolarzowi drogę. Sam bohater wiedział, że przeskrobał, i mimo potwornego wysiłku, w pogoni za uciekającymi zawodnikami, mrugnął okiem do kamery.

Minutę później dopadł ucieczkę i do mety jechał z Giovannim Viscontim (Movistar). Na około 2,5 kilometra przed metą Majka uciekł Włochowi i, finiszując samotnie, wygrał drugi etap w tegorocznym Tourze.

To największy sukces polskiego kolarstwa. Ponad 21 lat temu w tym samym miejscu etap wyścigu dookoła Francji wygrał Zenon Jaskuła. Majka zdołał też dzięki podwójnej premii punktowej na mecie obronić koszulkę najlepszego "górala" przed Rodriguezem i liderem wyścigu Vincenzo Nibalim (Astana).

Opowieść o świecie Tour de France, która wstrząsnęła sportowym światem. Przeczytaj "Wyścig tajemnic">>Więcej o:
Komentarze (78)
Tour de France. Co zrobił Rafał Majka 8 km przed metą? Oko do kamery
Zaloguj się
 • skonczylemsie

  Oceniono 315 razy 305

  Rafał znów pokazal ze jest przyszłością tego sportu, piekne zwycięstwo, tym bardziej ze w tym samym miejscu co Jaskola 21 lat temu, poraz kolejny świetny komentarz duetu Jaronski Wyrzykowski. Będziemy mieli w przyszłości duzo radości z jego jazdy oraz z zjazdy kwiatka

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 196 razy 182

  Zwycięstwa etapowego mu nie zabiorą, najwyżej dostanie jakieś karne sekundy w generalce a to praktycznie żadna kara.

 • mamusia5754

  Oceniono 148 razy 134

  TAKkkkkkkkkkk !!!Ogladalam zwyciestwo POLAKA !!!BRAWO !!!RAFAL MAJKA !!!

 • cheshire

  Oceniono 134 razy 124

  To są piękne chwile a emocje jak przed wielu laty! Polak wygrywa po raz drugi etap Tour de France i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji górskiej wyścigu. Greg Lemmond pół swojego magazynu w Eurosporcie poświęcił polskiemu kolarzowi. Wspaniałe emocje i świadomość bycia świadkiem historii polskiego kolarstwa - BEZCENNE! I po co siadać przed telewizorem, żeby oglądać mecz ostatniej szansy Legii a jutro Lecha? Strata czasu. Brawo Rafał!

 • strzykwa5

  Oceniono 119 razy 115

  Miał nie jechać w tym wyścigu, miał tylko pomagać Contadorowi. Wszystko się ułożyło bardzo szczęśliwie. Szczęście jest niezbędne dla każdej kariery.

 • boliver

  Oceniono 73 razy 69

  dla tych co widzieli popis rafala na zywo zrobil to dwokrotnie ---raz lewym i raz prawym okiem

  DZISIEJSZY ETAP POSTAWIL RAFAELA W GRONIE NAJWIEKSZYCH---BRAVO

 • cranfan

  Oceniono 61 razy 55

  Pchamy, pchamy, pchamy, pchamy, pchamy, pchamy....

 • mich.sienkiewicz

  Oceniono 63 razy 49

  Jak zwykle nie macie zielonego pojecia co sie dzialo. Motocykl Majce sie wysunal przed rower to sie musial chronic. A oko puszczal, bo pokazywal, ze jest mocny i sie dobrze czuje - puszczal je tez na ostatnim podjezdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX