Kolarstwo. Zespół Michała Kwiatkowskiego zmienia nazwę

Grupa kolarska Omega Pharma - Quick-Step od nowego sezonu będzie występowała pod nazwą Etixx - Quick-Step. Zawodnikami tej ekipy są Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.
"Przyszłość zespołu jest zapewniona do 2017 roku! W nowym sezonie nasza nazwa to Etixx - Quick-Step" - komunikat o takiej treści pojawił się w poniedziałek na oficjalnym koncie grupy na Twitterze.

Etixx to belgijska marka odżywek dla sportowców, będąca własnością firmy Omega Pharma. Od dwóch sezonów był sponsorem grupy Etixx-IHned Continental, w której startowali młodzi kolarze przygotowywani do przyszłych startów w OPQS.

Logo Etixx będzie obecne na trykotach kolarzy z grupy zarządzanej przez Patricka Lefevere'a przez trzy kolejne sezony. To część globalnej strategii rozwoju tej marki. Innym jej elementem jest także sponsorowanie piłkarzy z klubu Lille, a kolejny kontrakt z klubem Ligue 1 ma być ogłoszony w najbliższych dniach.

W barwach Omega Pharma - Quick-Step jeździe Michał Kwiatkowski, 11. kolarz zeszłorocznego Tour de France i 16. w klasyfikacji generalnej obecnej edycji. Jego kolegami są między innymi Michał Gołaś, Mark Cavendish, Tom Bonnen, Rigoberto Uran, Martin Velits, Tony Martin i Allessandro Petacchi.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live