Tour de France. Rafał Majka po wygranej na 14. etapie: Moja forma rośnie

- To moje pierwsze wielkie zwycięstwo w karierze. Zawsze byłem drugi lub trzeci. Wiedziałem, że jeśli chcę dzisiaj wygrać, muszę zaatakować na podjeździe. To było jedyne rozwiązanie. Cieszę się, że udało się - powiedział po wygranej na 14. etapie Tour de France Rafał Majka.
Majka jest drugim Polakiem w historii, który wygrał etap największego wyścigu kolarskiego na świecie. Pierwszym był Zenon Jaskuła, który z etapowego zwycięstwa cieszył się w 1993 roku.

Majka w sobotę najlepszy był na górskim etapie z Grenoble do Risoul. Drugie miejsce ze stratą 23 sekund zajął Włoch Vincenzo Nibali, który utrzymał żółtą koszulkę lidera.

- To moje pierwsze wielkie zwycięstwo w karierze. Zawsze byłem drugi lub trzeci. Wiedziałem, że jeśli chcę dzisiaj wygrać, muszę zaatakować na podjeździe. To było jedyne rozwiązanie. Cieszę się, że udało się - powiedział 25-letni polski kolarz z grupy Tinkoff-Saxo, który dzień wcześniej zajął drugie miejsce na 13. etapie.

- Moja forma rośnie. Po Giro d'Italia czułem się w dołku. Teraz jest lepiej. Jestem optymistą przed kolejnymi etapami - dodał Majka, który na mecie nie ukrywał wielkiego wzruszenia.

I podkreślił: - Chciałbym wygrywać kolejne etapy na wielkich tourach, a może nawet powalczyć o zwycięstwo w całym wyścigu.

Wyniki 14. etapu Tour de France:

Walka kolarzy i przepiękne krajobrazy. Zobacz najpiękniejsze zdjęcia z Tour de France!