Tour de France. Quintana został nowym wiceliderem, Kwiatkowski wypadł z dziesiątki

Nairo Quintana z grupy Movistar wygrał 20. etap Tour de France. Kolumbijczyk został nowym wiceliderem wyścigu, zapewnił też sobie triumf w klasyfikacji na najlepszego górala wyścigu. Michał Kwiatkowski był w sobotę 18. i wypadł z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej.

Tak relacjonowaliśmy etap kilometr po kilometrze

Losy etapu rozstrzygnęły się na ostatnim podjeździe. Wcześniej uciekało dziesięciu kolarzy, potem heroiczną próbę podjął 41-letni Niemiec Jens Voigt, ale wszystko na nic. Na ostatnim pojeździe peleton rozerwała grupa Sky i na kilka kilometrów przed metą na czele było już tylko trzech kolarzy: lider Chistopher Froome, Quintana i Joaquin Rodriguez. Ich tempa nie wytrzymał nie tylko Kwiatkowski, ale też wicelider Alberto Contador i czwarty w generalce Roman Kreuziger.

Kilometr przed metą zaatakował Quintana i wygrał etap, za nim do mety przyjechali Rodriguez i Froome. W klasyfikacji generalnej zaszły spore zmiany. Kolumbijczyk został nowym wiceliderem, a na trzecie miejsce przesunął się Rodriguez.

Kwiatkowski przyjechał w sobotę na 18. pozycji i stracił miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej na rzecz Amerykanina Andrew Talansky'ego. Polak jest 11. i na tej pozycji ukończy wyścig. Niedzielny etap jest tradycyjnie etapem przyjaźni i szansą dla sprinterów na finisz z peletonu. Transmisja w Eurosporcie w niedzielę od 20.00, relacja na żywo w Sport.pl.

Wyniki etapu:

Klasyfikacja generalna:

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone