Tour de France. Wygrana Costy, słabnący Kwiatkowski jest 10.

Portugalczyk Rui Costa z grupy Movistar wygrał 19. etap Tour de France z Bourg-d' Oisans do Le Grand-Bornand. W czołówce nie nastąpiły większe zmiany. Michał Kwiatkowski spadł z dziewiątej na 10. pozycję.
Przez długi czas uciekała dwójka kolarzy, Francuz Pierre Relland z grupy Europcar i Kanadyjczyk Ryder Hesjedal z ekipy Garmin-Sharp. Gdy ten drugi osłabł, Francuz próbował dojechać do mety w pojedynkę. Nie udało mu się. Na pociechę zostaje mu drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego górala i czerwony numer na koszulce dla najaktywniejszego zawodnika etapu.

Rollanda na kilkanaście kilometrów przed metą dogonił i przegonił Rui Costa z ekipy Movistar. Portugalczyk był członkiem grupy ponad 20 kolarzy, która ścigała najpierw prowadzącą dwójkę, a potem Rollanda. Tempa Costy nikt nie wytrzymał. Finiszował samotnie, 46 sekund przed Niemcem Andreasem Kloedenem z ekipy Radioshack.

Kwiatkowski słabnie

Michał Kwiatkowski z ekipy Omega Pharma-Quick Step zajął dziś 37. miejsce. Polak stracił 10 minut i 10 sekund do Costy, ale przyjechał też za czołowymi kolarzami wyścigu. W klasyfikacji generalnej wyprzedzili go Daniel Navarro i Alejandro Valvedre i Kwiatkowski został w dziesiątce tylko dlatego, że słabiej pojechał Australijczyk Michael Rogers z ekipy Saxo-Tinkoff.

Tylko sekundę traci do Kwiatkowskiego 11. w generalce Holender Laurens Ten Dam, a 16 s Amerykanin Andrew Talansky, przed którym Polak broni też drugiej pozycji w klasyfikacji dla najlepszych młodzieżowców.