Tour de France. Michał Kwiatkowski siódmy na 17. etapie

Michał Kwiatkowski zajął siódme miejsce w 17. etapie Tour de France. 32 km jazdy indywidualnej na czas pokonał w 53:06. Dzięki dobremu wynikowi awansował na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.
Środową czasówkę wygrał lider klasyfikacji generalnej Brytyjczyk Chris Froome z wynikiem 51:33. Drugie miejsce zajął Hiszpan Alberto Contador, a trzeci był jego rodak Joaquim Rodriguez.

Froome zaatakował pozycję lidera dopiero na ostatnich 12 kilometrach. Wcześniej był cały czas za Contadorem i wydawało się, że nie ma szans na triumf. Tymczasem końcowy zjazd Brytyjczyk pokonał w fenomenalnym tempie, nadrobił do Contadora 20 sekund, wyprzedzając go o 9.

Mimo porażki Hiszpan awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, spychając na dalszą lokatę dziesiątego w środę Baukę Mollemę.

W klasyfikacji generalnej Froome ma cztery minuty i 34 sekundy przewagi nad Contadorem. Trzeci Kreuziger traci do Brytyjczyka cztery minuty i 51 sekund.

Strata Kwiatkowskiego wynosi już 11 minut i 10 sekund, ale co ważne Polak odskoczył od dziesiątego Daniela Martina na minutę i 40 sekund, a od 11. Michaela Rogersa na dwie minuty i 9 sekund. Kwiatkowski ma więc sporą szansę ukończyć wyścig w pierwszej "10".

W klasyfikacji młodzieżowej 23-letni Polak wciąż jest drugi za Kolumbijczykiem Nairo Quintaną, który w środę miał szósty czas.

Tak relacjonowaliśmy etap na żywo