Wiggins nie pojedzie w Tour de France

Zeszłoroczny zwycięzca najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie nie obroni tytułu. Brytyjczyka Bradleya Wigginsa ze startu wykluczyły problemy z kolanem. Tour de France zaczyna się 29 czerwca, a kończy 21 lipca. Relacje na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live. Transmisje w Eurosporcie.
Wiggins dwa tygodnie temu wycofał się z Giro d'Italia. Przed 13. etapem wyścigu Team Sky, w barwach którego jeździ Brytyjczyk, podał, że Wiggins rezygnuje z dalszej walki z powodu infekcji płucnej.

W piątek jego zespół poinformował, że Brytyjczyk zmaga się z kontuzją kolana i nie wystąpi na zbliżającym się Tour de France.

- To ogromne rozczarowanie nie wystartować we Francji. Desperacko walczyłem, by tam być. Dla siebie, dla zespołu, dla kibiców. Nie mogę trenować w normalny sposób i nie zdążę się przygotować. Pozostaje mi wyznaczyć sobie nowe cele na ten sezon - powiedział Wiggins.

Bradley Wiggins w tamtym roku stał się pierwszym kolarzem z Wielkiej Brytanii, który wygrał Tour de France. Rok 2012 należał do niego. Oprócz TdF wygrał równie Tour de Romandie i został złotym medalistą olimpijskim.

- To ogromna strata, ale biorąc pod uwagę okoliczności, nie możemy myśleć o jego starcie. To ogromna strata dla teamu. Ale Wiggins wróci i będzie wygrywał tak jak wcześniej - powiedział szef Team Sky Dave Brailsford.