Kolarstwo. Vincenzo Nibali gwiazdą Tour de Pologne

Zwycięzca Giro d'Italia zapowiedział w La Gazetta dello Sport, że zamiast w Tour de France wystartuje w Tour de Pologne.
W rozmowie z włoską gazetą Nibali zdradził plany na dalszą część sezonu. Włoch uznał, że nie zdąży się odpowiednio zregenerować przed TdF (29 czerwca - 21 lipca) i zamierza powalczyć o zwycięstwo w Vuelta Espana (24 sierpnia - 15 września). Jednym z etapów przygotowań do hiszpańskiego touru ma być występ w zaczynającym się sześć dni po zakończeniu Wielkiej Pętli TdP.

- Celem jest Vuelta i mistrzostwa świata we Florencji - powiedział Włoch. - Dopiero w przyszłym sezonie będę chciał wygrać Tour de France.

W niedzielę Nibali triumfował w Giro. Kolarz kazachstańskiej grupy Astany w zasadzie rozbił w proch peleton. Wygrał z przewagą 4 minut i 43 sekund nad Rigoberto Uranem. Takiej dominacji jednego kolarza nie było w Giro od siedmiu lat, kiedy Ivan Basso wygrał wyścig z przewagą aż 9 minut i 18 sekund nad José Gutiérrezem. 28-letni Włoch udowodnił, że jest obecnie najlepszym kolarzem na świecie.

70. edycja TdP wystartuje z ojczyzny Nibalego, konkretnie z doliny Trentino. We Włoszech zaplanowano dwa etapy. Pierwszy - z Rovereto do Madonna di Campiglio o długości 183,5 km - odbędzie się 27 lipca. Drugi 28 lipca - wyruszy z Marilleva Val Di Sole i zakończy się na Passo Pordoi - w samym sercu Dolomitów. Później wyścig wróci o Polski, gdzie rozegranych zostanie pięć etapów.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida