Giro d'Italia Trzecie zwycięstwo Cavendisha. Gołaś wciąż najlepszym "góralem"

Brytyjczyk Mark Cavendish (Sky) wygrał 13. etap kolarskiego Giro d'Italia z Savony do Cervere (121 km). To jego trzecie etapowe zwycięstwo w tym wyścigu. Michał Gołaś utrzymał prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

Cavendish okazał się najlepszym sprinteem na finiszu. Na metę wjechał cały peleton. 20 miejsce zajął najlepszy z Polaków Maciej Bodnar (Liquigas), 52. był Michał Gołaś z grupy Omega Pharma-Quick Step, 109. - Sylwester Szmyd z Liquigasu a 117. - Bartosz Huzarski (Team Net-App). Wszyscy mieli ten sam czas co zwycięzca. Gołaś utrzymał prowadzenie w klasyfikacji górskiej wyścigu, choć piątkowy etap był dość płaski, z zaledwie jedna górską premią, na której Polak zdobył punkt za trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Hiszpan Joaquim Rodriguez (Katiusza). W sobotę kolarze przejadą 206 km z Cherasco do Cervinii. Gołaś będzie się ścigał na dwóch górskich premiach pierwszej kategorii. Druga z nich to długi podjazd na metę ulokowaną na wysokości 2001 m.

Michał Gołaś ? - sportowiec, matematyk...