Piekielne uderzenie, a potem niszczycielski grad ciosów. Bez szans [WIDEO]

Co to był za nokaut! Manny Akpan pokonał w widowiskowy sposób Connora Hitchensa na gali Cage Warriors 136 na BEC Arena w Manchesterze.

W sobotę, 2 kwietnia na BEC Arena w Manchesterze, odbyła się gala Cage Warriors 136. Główną walką wieczoru był pojedynek o pas mistrza wagi średniej pomiędzy Christianem Leroyem Duncanem oraz Djatim Melanem. I choć Brytyjczyk pokonał Francuza przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie, to jednak inna walka dostarczyła najbardziej widowiskowych scen. 

Zobacz wideo Na ich walkę czeka cała Polska? "To już prawie było dogadane"

Manny Akpan pokonuje Connora Hitchensa. I to w jakim stylu!

Do niezwykłego nokautu doszło podczas pojedynku dwóch Brytyjczyków w wadze piórkowej. Manny Akpan na 27 sekund przed końcem drugiej rundy wyczarował najbardziej spektakularny nokaut gali, a przez wielu uważany za nokaut roku. Akpan popisał się kopnięciem z wirującego koła, trafiając rywala prosto w szczękę. Hitchens nie miał szans tego przetrwać, a Akpan dodatkowo ruszył dokończyć walkę niszczycielskim gradem ciosów, po czym sędzia przerwał pojedynek.

Brytyjczyk zaczął szaleńczo celebrować zwycięstwo. Wygrana z Hitchensem była szczególnie ważna dla Akpana, po tym, jak w poprzednim pojedynku na gali Cage Warriors 123 przegrał przez poddanie z Keirem Harvim .To czwarte zwycięstwo w zawodowej karierze Brytyjczyka. Z kolei dla Hitchensa była to druga przegrana z rzędu, po sześciu zwycięskich pojedynkach. 

Polak otwiera kartę walk

W sobotni wieczór w klatce pojawił się również Piotr Chmielecki. Pojedynek w wadze półciężkiej z Michaelem Tchamou był pierwszą walkę tego dnia. Niestety Polak przegrał ten pojedynek już w pierwszej rundzie przez nokaut. Chmielecki w karierze zawodowej stoczył siedem pojedynków, z czego pięć zwycięskich. Obie porażki Polaka nastąpiły w ostatnich dwóch walkach. 

Więcej o: