KSW 48. Łukasz Jurkowski przed rewanżem z Bekavacem: "Chcę, by walka skończyła się przed czasem"

KSW 48. W sobotę, na gali KSW w Lublinie, Łukasz Jurkowski zmierzy się z Stjepanem Bekavacem. Podczas media treningu "Juras" zachowywał olimpijski sposób, ale wyznał też że chce zakończyć walkę przed czasem.
Zobacz wideo

W sobotę gala KSW zagości Lublinie. W walce wieczoru zobaczymy Romana Szymańskiego i Salahdine'a Parnasse'a. Główny pojedynek poprzedzi natomiast starcie Łukasza Jurkowskiego (16-11) i Stjepana Bekavaca (19-9). Obaj panowie spotkali się już w 2004 roku, gdy popularny „Juras” musiał uznać wyższość Chorwata podczas gali w Rijece.

KSW 48. Łukasz Jurkowski przed rewanżem z Bekavacem: „Chcę, by walka skończyła się przed czasem”

Podczas media treningu „Juras” zachowywał duży spokój, ale przyznał też, że chciałby zakończyć walkę z Bekavacem przed czasem: – Nie mamy jakiegoś większego planu na tę walkę. Wbrew temu co sądzi większość, nie chcę go przewracać. Tak jak Stjepan, też jestem strikerem i nie boję się walki na pięści. Bez kropli megalomanii, wydaje mi się, że jestem nawet lepszym strikerem niż Bekavac. Nie będzie miało dla mnie większego znaczenia czy walkę zwieńczy nokaut czy poddanie. Chcę natomiast, by pojedynek zakończył się przed czasem i przekonującym zwycięstwem. Co więcej, mój przeciwnik jest mańkutem, a ja lubię walczyć z mańkutami. Cieszę, się, że znów wejdę do klatki i jak widać, jestem wręcz dziwnie spokojny przed sobotą – powiedział Jurkowski.

Zawodnik, ale i komentator MMA, przyznał, że nie oglądał ostatnich treningów Bekavaca, jednak nie zamierza w żaden sposób lekceważyć przeciwnika, który ma za sobą trzy przegrane walki: – Nigdy nie klasyfikuję rywala przed walką. Stjepan jest po trzech porażkach, więc można byłoby założyć, że w porównaniu z moimi poprzednimi walkami, ta będzie najłatwiejsza. A później on położy mnie w siedem sekund i będzie wstyd. Wróżenie z fusów zostawiam wróżbicie Maciejowi – dodał „Juras”. 

– Tak naprawdę, to już niczego się w tym sporcie nie nauczę. To co umiem, muszę tylko poprzeć dobrym przygotowaniem atletycznym. Przyzwyczaiłem kibiców, że walczę efektownie i chcę to kontynuować – stwierdził zawodnik Berkut WCA Fight Team.