Jan Błachowicz spadł w światowym rankingu UFC. Walka o pas się oddala?

UFC. Po przegranym pojedynku podczas gali w Pradze Jan Błachowicz zanotował spadek w światowym rankingu UFC. W zestawieniu zawodników wagi półciężkiej pozycja Polaka obniżyła się z czwartej na piątą.
Zobacz wideo

UFC Praga. Jan Błachowicz znokautowany w trzeciej rundzie

Starcie z Thiago Santosem miało być dla Jana Błachowicza kolejnym krokiem do celu, jakim jest walka o pas mistrza świata w wadze półciężkiej. Niestety, podczas gali UFC w Pradze (23 lutego) polski zawodnik przegrał z Thiago Santosem. Brazylijczyk znokautował Błachowicza w trzeciej rundzie.

Błachowicz spada o jedną pozycję w rankingu UFC. Spory awans Santosa

Sobotnia porażka sprawiła, że „Cieszyński Książę” nieznacznie spadł w światowym rankingu wagi półciężkiej UFC. Po pojedynku z Santosem, Błachowicz "zsunął się" z czwartej na piątą pozycję, na której jest teraz ex aequo z Volkanem Oezdemirem. Z kolei Santos awansował o dwa miejsca i obecnie jest czwarty w zestawieniu. Prowadzi Amerykanin Daniel Cormier.

Jeśli Błachowicz wygrałby z Brazylijczykiem, mógł już czekać na 2 marca, aż obrońca tytułu – Jon Jones – zmierzy się z Anthonym Smithem. Teraz już wiemy, że jeśli Jones to starcie wygra, bliżej walki z nim będzie właśnie Thiago Santos.