Keylor Navas

Kostarykański piłkarz, grający na pozycji bramkarza. Zawodnik Realu Madryt, a także reprezentant Kostaryki. W 2016 roku wraz z Realem Madryt wygrał Ligę Mistrzów. Rok wcześniej, również z drużyną "Królewskich" zdobył Klubowe Mistrzostwo Świata.
Data urodzenia: 15.12.1986
Miejsce urodzenia: Perez Zeledeon, Kostaryka
Wzrost: 1,84 m
Facebook: facebook.com/keylornavascr/
Instagram: instagram.com/keylornavas1/
Twitter: twitter.com/navaskeylor/

Początki kariery

Keylor Navas jest wychowankiem Saprissy, której seniorskie barwy reprezentował od 2005 roku i od razu zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Mistrzów CONCACAF, kiedy to Saprissa pokonała w dwumeczu finałowym meksykański UNAM Pumas. Navas wywalczył ze swoim klubem także aż sześć tytułów mistrza Kostaryki. W lipcu 2010 roku Navas wyjechał do Europy. Co ciekawe zawodnikiem zainteresowana była Wisła Kraków, ale Navas ostatecznie udał się do grającego w Segunda División Albacete Balompié.

Początek na Półwyspie Iberyjskim nie był udany – jego drużyna spadła do trzeciej ligi i zajęła ostatnią pozycję w tabeli. W 2011 roku bramkarz przeszedł do pierwszoligowego Levante, gdzie miał sporo problemów z regularną grą, ale po kilku latach złapał formę i został w 2014 wybrany bramkarzem ligi. Nagrody indywidualne nie są dla Navasa czymś obcym. Otrzymywał je również po Złotym Pucharze CONCACAF w 2009 roku (najlepszy bramkarz) czy po Copa Centroamericana (najlepszy zawodnik).

Reprezentacja

Navas wraz z reprezentacją Kostaryki był rewelacją podczas MŚ w 2014 roku w Brazylii. Awansowali do ćwierćfinału, gdzie odpadli dopiero po przegranych rzutach karnych z Holandią, a Navas i tak został wybranym piłkarzem meczu.

Real

W lipcu 2014 r. podpisał kontrakt z Realem Madryt, z którym wygrał Ligę Mistrzów w 2016 roku. Jego kontrakt z "Królewskimi" wygasa w czerwcu 2020 roku.

Keylor Navas

Copyright © Agora SA