Obiad na medal. Szybkie, zdrowe przepisy dla aktywnego dziecka [SPAGHETTI Z SOCZEWICĄ]

Wielu rodziców uważa, że trzeba mieć dużo czasu i pieniędzy, aby zdrowo się odżywiać. Tymczasem pyszne, wartościowe dania można przyrządzić w bardzo prosty i mało kosztowny sposób. Jednym z nich jest warzywne spaghetti, na które trzeba poświęcić maksymalnie 30 minut.

Spaghetti to jedno z ulubionych, dziecięcych dań, wszak prawie każdy malec uwielbia makaron. Proponujemy zatem spaghetti warzywne, które nie tylko jest pyszne, ale również zniewalająco zdrowe. Z racji na węglowodanowo-białkowy skład stanowi idealny posiłek po treningu .

Soczewica jest źródłem żelaza , potasu, magnezu, wapnia, fosforu, sodu oraz witamin z grupy B. Spożywając ją wraz z pełnoziarnistym makaronem dostarczamy pełnowartościowego białka.

Kiełki i/lub pestki dyni wzbogacają potrawę pod kątem wartości odżywczych, a także smaku. Paprykę dodajemy opcjonalnie. Warto się w nią zaopatrzyć zawczasu (w sezonie letnim), gdy jest stosunkowo niedroga i zamrozić.

Czerwonej soczewicy nie trzeba moczyć, gotuje się raptem 5 minut, makaron pełnoziarnisty niewiele dłużej. Kwestia dodania pozostałych składników.

Smacznego!

źródło: Okazje.info

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.