Domowy krem kanapkowy z daktyli

Daktylowo-czekoladowa pasta jest pyszna, energetyczna i łatwa do przyrządzenia. Zasmakuje małym i dużym sportowcom. Warto zastąpić nią sklepowe masło czekoladowe pełne sztucznych, szkodliwych dodatków.

Faktom nie da się zaprzeczyć: większość dzieci uwielbia słodycze. Trudno jest małemu sportowcowi odmówić węglowodanowej przekąski Szczególnie, że przy intensywnych treningach potrzebuje on dużego zastrzyku energii.

Krem z daktyli stanowi kompromis między słodkimi kremami czekoladowymi ze sklepu, a idealnie zdrową żywnością. Jest wysoce energetyczny, a do tego pyszny. Smakiem nie ustępuje gotowym produktom dostępnym w sklepach spożywczych. Z białym pieczywem będzie stanowił bombę węglowodanową przed treningiem, z razowym stworzy idealne, drugie śniadanie do szkoły.

Daktyle są bogate w magnez, żelazo , potas, miedź oraz witaminy C i z grupy B. Są bardzo słodkie w smaku, więc nie ma potrzeby, aby do masy dodawać jeszcze cukier.

Zadbajmy, aby gorzka czekolada, której użyjemy była wysoka gatunkowo. Powinna zawierać minimum 70 proc. kakao, dzięki czemu podbijemy wartość odżywczą kremu. Kakao jest źródłem cynku, magnezu, chromu, wapnia, żelaza. Pozytywnie wpływa na koncentrację, redukuje stres i poczucie wyczerpania.

Olej kokosowy stosujmy oszczędnie. Proponujemy go przede wszystkim ze względu na smak, który ciężko zastąpić masłem, czy olejem słonecznikowym.

Smacznego!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co jeść wczesną wiosną? Zdrowe produkty dla aktywnego dziecka

źródło: Okazje.info