Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest przez Miasto Gdańsk oraz Fundację Gdańską. Idea programu, w ramach którego w planie lekcji, obok matematyki i języka polskiego miało pojawić się hasło "rejs po Zatoce Gdańskiej" , zrodziła się sześć lat temu. Dzięki udanej współpracy międzysektorowej, ambitny pomysł stał się rzeczywistością i wpisany został w system edukacji powszechnej gimnazjalistów z Gdańska.
Zebrano 17 tys uczniów!
Od pierwszej edycji, jachty Programu zabrały już na pokład ponad 17 000 uczniów, którzy w trakcie kilkugodzinnego rejsu nauczyli się podstaw żeglarstwa oraz poznali historię oraz morskie tradycje swego miasta. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku rozwija się z każdą edycją, organizujemy ogólnopolski konkurs, uczniowie przeprowadzają badania wody, poszerzamy nasze działania o pikniki edukacyjne. Wizyta na EXPO to wspaniała okazja do zaprezentowania naszych dotychczasowych osiągnięć i promowania żeglarstwa, które jest sportem o niebywałym potencjale edukacyjnym - mówi Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich.
Ruch to radość
Żeglarstwo jest jedną z trzech dyscyplin wspieranych w Polsce w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. To projekt realizowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Oprócz edukacyjnych rejsów, co roku odbywają się rozgrywki siatkarskie dla uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych a od ubiegłego roku realizowana jest także kampania "Radość z pływania" dla uczniów trzech pierwszych klas szkół podstawowych.
Wszystkim organizowanym w ramach Kinder+Sport projektom towarzyszy hasło "Ruch to radość". To idea sportu, jako dostępnej dla wszystkich formy spędzania czasu. Aktywność, która nie musi przynosić rekordowych wyników, ale zdrowie, satysfakcję i uśmiech to postawa, którą chcemy promować - podkreśla Małgorzata Szleszyńska, Kinder+Sport Polska. W myśl tej idei powstał pawilon Kinder+Sport na EXPO w Mediolanie. To miejsce, w którym młodzież z całego świata spotyka się, aby dzielić się pasją, umiejętnościami i przez wspólną aktywność poznawać siebie nawzajem.
Rafal BaranowskiW skład reprezentacji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku wejdą laureaci ogólnopolskiego konkursu "Świat za sto lat", którzy 12 lipca wrócili z wakacyjnego rejsu po Morzu Bałtyckim, realizatorzy Programu, sternicy oraz młode żeglarskie talenty - reprezentanci klasy l'Equipe AZS AWFiS w Gdańsku. Ich wyprawę śledzić będzie można na stronie facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej oraz www.programedukacjimorskiej.pl
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody.
Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorami Programu są - Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A.
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku 2015 został objęty patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki.
Realizowany od 2010 roku Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku został zaproszony do Mediolanu przez gospodarza pawilonu Kinder+Sport. Młodzi żeglarze oraz laureaci ogólnopolskiego konkursu "Świat za sto lat" w dniach od 28 do 30 sierpnia będą zwiedzać wystawę światową oraz promować polską inicjatywę na arenie międzynarodowej.
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest przez Miasto Gdańsk oraz Fundację Gdańską. Idea programu, w ramach którego w planie lekcji, obok matematyki i języka polskiego miało pojawić się hasło "rejs po Zatoce Gdańskiej", zrodziła się sześć lat temu. Dzięki udanej współpracy międzysektorowej, ambitny pomysł stał się rzeczywistością i wpisany został w system edukacji powszechnej gimnazjalistów z Gdańska. Od pierwszej edycji, jachty Programu zabrały już na pokład ponad 17 000 uczniów, którzy w trakcie kilkugodzinnego rejsu nauczyli się podstaw żeglarstwa oraz poznali historię oraz morskie tradycje swego miasta.
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku rozwija się z każdą edycją, organizujemy ogólnopolski konkurs, uczniowie przeprowadzają badania wody, poszerzamy nasze działania o pikniki edukacyjne. Wizyta na EXPO to wspaniała okazja do zaprezentowania naszych dotychczasowych osiągnięć i promowania żeglarstwa, które jest sportem o niebywałym potencjale edukacyjnym - mówi Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich.
Żeglarstwo jest jedną z trzech dyscyplin wspieranych w Polsce w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. To projekt realizowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Oprócz edukacyjnych rejsów, co roku odbywają się rozgrywki siatkarskie dla uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych a od ubiegłego roku realizowana jest także kampania "Radość z pływania" dla uczniów trzech pierwszych klas szkół podstawowych. Wszystkim organizowanym w ramach Kinder+Sport projektom towarzyszy hasło "Ruch to radość". To idea sportu, jako dostępnej dla wszystkich formy spędzania czasu. Aktywność, która nie musi przynosić rekordowych wyników, ale zdrowie, satysfakcję i uśmiech to postawa, którą chcemy promować - podkreśla Małgorzata Szleszyńska, Kinder+Sport Polska.
W myśl tej idei powstał pawilon Kinder+Sport na EXPO w Mediolanie. To miejsce, w którym młodzież z całego świata spotyka się, aby dzielić się pasją, umiejętnościami i przez wspólną aktywność poznawać siebie nawzajem. W skład reprezentacji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku wejdą laureaci ogólnopolskiego konkursu "Świat za sto lat", którzy 12 lipca wrócili z wakacyjnego rejsu po Morzu Bałtyckim, realizatorzy Programu, sternicy oraz młode żeglarskie talenty - reprezentanci klasy l'Equipe AZS AWFiS w Gdańsku.
Ich wyprawę śledzić będzie można na stronie facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej oraz www.programedukacjimorskiej.pl
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorami Programu są - Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A.
Program Edukacji Morskiej w Gdańsku 2015 został objęty patronatem honorowym Minister Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki.