Finał Finałów ósmej edycji Deichmann Minimistrzostw za nami

Od piątku do niedzieli w Wałbrzychu odbywały się Finał Finałów ósmej edycji Deichmann Minimistrzostw. Do miasta zjechały 64 drużyny, zwycięzcy Eliminacji Miejskich z 26 polskich miast oraz 12 dzikich kart.

Śląskie drużyny na podium!

W dniach 26-28 czerwca w Wałbrzychu odbyła się ósma edycja Deichmann Minimistrzostw. Świetnie poradziły sobie śląskie drużyny z U-9. Najlepszą drużyną w tej kategorii wiekowej została Chorwacja Miasteczko Śląskie. Po piątkowym losowaniu Chorwacji trafili do grupy z Czechami Tychy, Francją Nowy Sącz oraz Kolumbią Wrocław. Z pierwszego miejsca drużyna przeszła do dalszego etapu rozgrywek. Ze spotkania na spotkanie zespół radził sobie coraz lepiej: w 1/8 pokonał Urugwaj Gdynię 2:1, w ćwierćfinale Urugwaj Krosno 5:1, a w półfinale Chorwację Tarnów 8:1.  W finale trafili na Argentynę.

O wyłonieniu zwycięzców zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się Chorwaci. W nagrodę drużyna jesienią pojedzie na mecz Bayernu do Monachium. To jednak nie koniec wyróżnień, które trafiły do zespołu: Oliwier Maziarz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a kibice drużyny zostali nagrodzenie za najlepszy doping. Druga ze śląskich drużyn, która w niedzielę stanęła na podium to Czechy Tychy.

Zespół trafił do tej samej grupy co zwycięska Chorwacja i  z drugiego miejsca awansował do dalszego etapu rozgrywek, w którym pokonał Portugalię Kraków 5:4 oraz Anglię Jelenia Góra 3:2. W półfinale drużyna musiała uznać wyższość Argentyny Białystok (0:2). Zawodnicy nie poddali się jednak i w meczu o trzecie miejsce w pięknym stylu pokonali Chorwację Tarnów 4:2.

W Finale Finałów nie zabrakło reprezentantów Łodzi: w U-11 Walia, w U-9 Holandia i Chorwacja. W swojej kategorii wiekowej Walia nie miała sobie równych. Po piątkowym losowaniu zespół trafił do grupy z Holandią Konopiska, Nigerią Wałbrzych oraz Ghaną Bydgoszcz. Zespół wyszedł z grupy z drugiego miejsca. Ze spotkania na spotkanie forma drużyny była coraz lepsza. W kolejnych meczach podopieczni Sławomira Chałaśkiewicza pokonali Kolumbię Szczecin 5:2, Słowenię Wrocław 5:2 oraz Słowenię Bydgoszcz 1:0. W finale, dzięki pięknej bramce strzelonej przez Jakuba Gawrycha, Walijczycy objęli prowadzenie 1:0, które udało się im utrzymać już do samego końca spotkania. Warto wspomnieć, że większość składu Wali stanowią zawodnicy, którzy w 2013 roku, jako Stany Zjednoczone, wygrali Finał Finałów w kategorii U-9.

Następna edycja Minimistrzostw już w następnym roku (16 kwietnia-26 czerwca 2016).

Jesteście ciekawi jak dzieci radziły sobie podczas rozgrywek? Zachęcamy do obejrzenia filmów relacjonujących wydarzenie:

Dzień pierwszy - rozgrywki umiliły występy mistrzów Freestyle Football

Dzień drugi - kibice (rodzice) uświetnili wydarzenie pokazem pirotechnicznym

Dzień drugi cz. 2 - emocje sięgały zenitu

Dzień drugi cz. 3 - wsparcie rodziców było nieocenione

Dzień 3 - "Ma być co będzie" - powiedział jeden z małych zawodników. Finał coraz bliżej!

Dzień 3 cz. 2 - i wszystko stało się jasne...

Więcej na  www.kochamsport.pl oraz  www.facebook.com/DeichmannMinimistrzostwa .

Śląskie drużyny na podium!

W niedzielę w Wałbrzychu zakończyła się ósma edycja Deichmann Minimistrzostw. Świetnie poradziły sobie śląskie drużyny z U-9. Najlepszą drużyną w tej kategorii wiekowej została Chorwacja Miasteczko Śląskie. Po piątkowym losowaniu Chorwacji trafili do grupy z Czechami Tychy, Francją Nowy Sącz oraz Kolumbią Wrocław. Z pierwszego miejsca drużyna przeszła do dalszego etapu rozgrywek. Ze spotkania na spotkanie zespół radził sobie coraz lepiej: w 1/8 pokonał Urugwaj Gdynię 2:1, w ćwierćfinale Urugwaj Krosno 5:1, a w półfinale Chorwację Tarnów 8:1.  W finale trafili na Argentynę. O wyłonieniu zwycięzców zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się Chorwaci. W nagrodę drużyna jesienią pojedzie na mecz Bayernu do Monachium. To jednak nie koniec wyróżnień, które trafiły do zespołu: Oliwier Maziarz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a kibice drużyny zostali nagrodzenie za najlepszy doping.

Druga ze śląskich drużyn, która w niedzielę stanęła na podium to Czechy Tychy. Zespół trafił do tej samej grupy co zwycięska Chorwacja i  z drugiego miejsca awansował do dalszego etapu rozgrywek, w którym pokonał Portugalię Kraków 5:4 oraz Anglię Jelenia Góra 3:2. W półfinale drużyna musiała uznać wyższość Argentyny Białystok (0:2). Zawodnicy nie poddali się jednak i w meczu o trzecie miejsce w pięknym stylu pokonali Chorwację Tarnów 4:2.

Następna edycja Minimistrzostw już w następnym roku (16 kwietnia-26 czerwca 2016). Więcej na www.kochamsport.pl oraz www.facebook.com/DeichmannMinimistrzostwa.