I Kongres Psychologii Sportu. Relacja

6-7 marca w Warszawie odbył się I Kongres Psychologii Sportu. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 osób chcących poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności w oparciu o techniki i narzędzia jakie daje nam psychologia.

Przez te dwa dni 17 Prelegentów - psychologów sportu, trenerów mentalnych, coachów, ludzi którzy na co dzień są związani ze sportem i współpracują ze sportowcami różnych dyscyplin, dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem z Zawodnikami, Trenerami i Rodzicami Małych Sportowców.

Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w 5 prelekcjach, z których dwie zostały wygłoszone przez naszych zagranicznych Gości - Petera Schneidera i Alexandra T. Latinjak. Największe wrażenie na zgromadzonych wywarło jednak wystąpienie Beaty Justkowiak, która aby wziąć udział w Kongresie przyleciała do Warszawy z Singapuru. W trakcie przerw wśród Uczestników toczyły się dyskusje, a każdy z poruszanych w trakcie wystąpień tematów był szczegółowo omawiany. Każda osoba czująca niedosyt lub chcąca uzupełnić swoją wiedzę, miała możliwość porozmawiania z naszymi ekspertami zarówno podczas wspomnianych przerw, jak również przy okazji panelu dyskusyjnego, który był idealnym podsumowaniem pierwszego dnia Kongresu.

Drugiego dnia Uczestnicy poprzez wcześniejsze zapisy, podzielili się na mniejsze grupy i wzięli udział w  warsztatach i prezentacjach, mających na celu pozwolić im wypróbować niektóre techniki i nauczyć się ich praktycznego zastosowania w ich codziennej pracy jako zawodnik, trener czy też rodzic. Każdy z Uczestników mógł wybrać tylko jeden warsztat w danym bloku, zatem wybór ten był niezwykle trudny, gdyż każdy z proponowanych przez naszych Prelegentów tematów był interesujący. Czasem jednak dobrze jest pozostawić pewien niedosyt

Największą dumę, radość i satysfakcję dały nam rozmowy z zadowolonymi Uczestnikami, którzy z wypiekami na twarzach, opowiadali nam o swoich wrażeniach, które konfrontowali z oczekiwaniami z jakimi pojawili się na Kongresie. Bo nie ma większej nagrody za włożony w organizacje takiego wydarzenia wysiłek ponad spełnienie oczekiwań jego Uczestników.

Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim naszym Sponsorom, Partnerom i Patronom wydarzenia, którzy udzielili nam wsparcia podczas organizowania Kongresu. Za wspaniałą pamiątkę dla nas i wszystkich Uczestników, w postaci pięknych zdjęć dziękujemy Karinie Iwanek . Zachęcamy Was do obejrzenia i oznaczania się na zdjęciach w galerii .

Tymczasem my zaczynamy powoli przygotowania do II edycji Kongresu, która odbędzie się już jesienią! Bukujcie termin w kalendarzu i widzimy się ponownie w Warszawie!

Serdecznie zapraszamy - psychologiasportu.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.