Kongres Psychologii Sportu 6-7 marca 2015 w Warszawie

6-7 marca 2015 r. w Warszawie odbędzie się Kongres Psychologii Sportu. Wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu spotkają się praktycy na co dzień pracujący jako psychologowie i trenerzy mentalni w sporcie tak indywidualnym jak również zespołowym, aby dzielić się z swoją wiedzą, doświadczeniem, wynikami badań.

W trakcie wielu angażujących wykładów, seminariów, prelekcji oraz podczas warsztatów z psychologami, dowiedzą się Państwo jak jeszcze lepiej wykorzystywać wiedzę z zakresu psychologii po to, aby pomóc swoim zawodnikom, poprawić swoje własne wyniki sportowe, czy też po to aby być jeszcze lepszym rodzicem dla swojego zaangażowanego w sport dziecka.

Kongres podzielony będzie na trzy bloki:

Blok dla rodziców, którym powiemy jak być dobrym rodzicem sportowca, w jaki sposób wspierać dziecko w trudach, jak rozwijać w nim sportową pasję i podtrzymywać jego motywację do uprawiania sportu, ale przede wszystkim, w jaki sposób nie przekraczać pewnej granicy - granicy podważania kompetencji i decyzji trenera. Powiemy o tym w jaki sposób być zaangażowanym w sport rodzicem, który jednocześnie nie pełni funkcji trenera.

Kolejny blok skierowany będzie do trenerów. Jego celem jest przekazanie wiedzy odnośnie praktycznego wykorzystania narzędzi jakie daje psychologia, po to aby zwiększać zaangażowanie zawodników, kształtować ich wytrwałość, umiejętnie pracować z różnymi typami zawodników, świadomie prowadzić współpracę z psychologiem, a wszystko po to aby Wasi zawodnicy osiągali jeszcze lepsze rezultaty.

Trzeci blok, będzie blokiem dla zawodników, dotyczącym tego jak samodzielnie korzystać z dostępnych możliwości wykorzystywania treningu mentalnego, relaksacji, w podnoszeniu swoich własnych wyników. Powiemy tu również o tym w jaki sposób budować i rozwijać współpracę w drużynie i jak wykorzystać Stan Flow do podniesienia swoich indywidualnych możliwości.

Agenda spotkania

Pierwszy dzień Kongresu, będzie miał charakter konferencyjny, a Państwo będą mieli możliwość wysłuchania prelekcji 5 znakomitych ekspertów z dziedziny Psychologii Sportu i Treningu Mentalnego, w tym Amerykanina Petera Schneidera, który opowie o budowaniu środowiska przyjaznego rozwojowi talentów na podstawie Elite Soccer Academy.

Konferencja Psychologii Sportu - dla kogo

Drugiego dnia zaprosimy Państwa do udziału w warsztatach na które zapisy rozpoczną się już w lutym!

Do udziału w Kongresie zapraszamy wszystkich tych, dla których sport jest ważny i którym jest on bliski. Warto zainwestować te dwa dni i podnieść swoją wiedzę z zakresu psychologii na jeszcze wyższy poziom!

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Psychologii Sportu prowadzący portal www.PsychologiaSportu.pl

Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.kongrespsychologiisportu.pl oraz na FB www.facebook.com/psychologiasportupl