V Wielki Turniej Świąteczno - Noworoczny w Kosowie Lackim za nami

Wspaniała atmosfera sportowej rywalizacji i rodzinnej zabawy w sportowym duchu - tak najkrócej można opisać półfinałowy V Wielki Turniej Świąteczno - Noworoczny w Kosowie Lackim, zorganizowany przez Akademię Młodego Piłkarza Gool.

Wbrew schematom, trzynasty okazał się apologią sukcesów i dobrych wyników. 13 grudnia 2014 roku, w nowoczesnej hali sportowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego, odbyły się piłkarskie rozgrywki, podopiecznych AMP GOOL z dziewięciu oddziałów wschodniej części naszego regionu. Organizator Turnieju już na trwałe zapisał się na sportowej mapie powiatów z naszego obwodu. Turniej był okazją do skonfrontowania umiejętności piłkarskich dzieci w trzech grupach wiekowych żaczki (4 - 6 lat), orliki (7 - 9) i Dream Team (10+). Łącznie ponad 250 zawodników walczyło o bramkę. Gra była niezwykle emocjonująca, wyrażająca ogromne postępy i sprawności, podopiecznych AMP GOOL. Piłkarską atmosferę podgrzała loteria przygotowana przez organizatora, gdzie głównymi nagrodami była piłka i koszulka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa. Do wielkiego finału V Wielkiego Turnieju Śiiateczno - Noworocznego, który odbędzie się już 10 stycznia 2015 roku, awansowały drużyny z grupy wiekowej żaczków AMP Łochów i AMP Kosów Lacki, z grupy orlików Małkinia Górna oraz Wyszków. Zaś w przedziale wiekowym Dream Team, przechodzi Łochów i Stare Bosewo.

Żywiołowy i ekscytujący doping rodziców, motywował i uskrzydlał zawodników. Liderami turnieju zostali chłopcy z Sadownego. Cel który osiąga AMP GOOL nabiera na atrakcyjności, w tym , że nikt z Turnieju nie wyszedł przegranym. Każdy z zawodników otrzymał medal, zwycięscy w różnych kategoriach otrzymali puchary i statuetki wraz z nagrodami. A forma osiągania czegoś razem, stała się dla dzieci wartością samą w sobie. Rywalizacja oparta o zasady szacunku do drugiej osoby, była przesłaniem Turnieju. Świąteczny nastrój dopełnił ceremonie wręczania nagród przez samego Świętego Mikołaja.

Całodniowe rozgrywki, nie wypaliły zawodników w meczu finałowym, który odbył się o 21.00. Wysoki poziom uczestników, radował dumnych rodziców. Amplitudą emocji był konkurs chłopców, którzy z łatwością opanowali zwody Robbena, Ronaldo, czy Lewandowskiego. Triumfowali Igor Kamecki z AMP Sadowne, Łukasz Zysk z AMP Małkinia Górna oraz Szymon Macioch również z Małkini. Ze wszystkich i z każdego z osobna mogli być dumni trenerzy AMP GOOL, pod wodzą Krzysztofa Gawary, legendy Legii Warszawa, obecnie dyrektora ds. szkolenia Akademii. "Ogromnie cieszy zapała i pasja wszystkich zawodników - przyznaje Jakub Szcześniak, organizator turnieju - Piłkarskie emocje, większe niż w lidze mistrzów, wypełniły czas dzieci z rodziną i znajomymi. Jednocześnie pokazaliśmy, jak dzieci mogą wykorzystywać swój potencjał i umiejętności". Nie można wyobrazić sobie lepszego sukcesu Turnieju, jak radość i pozytywne zmęczenie jego uczestników.

Wszystkie szczegółowe informacje, relację fotograficzną oraz wyniki z turnieju można znaleźć na stronie www.ampgool.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.