Deichmann Minimistrzostwa. Spotkanie szczęśliwców z idolami! [ZDJĘCIA]

Chociaż w turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2014 zwycięzca mógł być tylko jeden w każdej z dwóch kategorii wiekowych, to dwa szczęśliwe zespoły - dzięki losowaniu - wygrały wyjazd do Dortmundu. Tam chłopcy z Bydgoszczy i Szczecina obejrzeli mecz Borussii z Hannoverem 96 oraz spotkali swoich idoli - Kubę Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka.

Na tym atrakcje dla szczęśliwych drużyn Pogoni Szczecin (kategoria wiekowa U-9) i Polonii Bydgoszcz (U-11) się nie kończyły. Już w dzień przyjazdu do Dortmundu chłopcy zwiedzili stadion Borussii Dortmund. Tam dowiedzieli się więcej o historii jednego z najlepszych klubów w Europie, nauczyli się kilku przyśpiewek kibicowskich, które przydały się na meczu oraz z poziomu murawy podziwiali stadion Signal Iduna Park. Następnie wycieczka pojechała do Legolandu, a w sobotę od rana chłonęła atmosferę meczu w centrum miasta, które z każdą godziną robiło się coraz bardziej czarno-żółte. Na spotkaniu z Hannoverem, oprócz kilkunastu chłopców z Bydgoszczy i Szczecina pojawiło się... ponad osiemdziesiąt tysięcy widzów.

Niekorzystny wynik Borussii wcale nie ostudził entuzjazmu chłopców - zwłaszcza, że następnego dnia mieli okazję poznać najważniejsze osoby w Dortmundzie. Po niedzielnym treningu do młodych piłkarzy ze Szczecina i Bydgoszczy najpierw wyszedł Shinji Kagawa, potem Juergen Klopp, a następnie Polacy - Łukasz Piszczek i powracający do pełni formy Kuba Błaszczykowski. Warto było grać dla takiej szansy.

ZOBACZ, JAK SZCZĘŚLIWCY BAWILI SIĘ W DORTMUNDZIE

ZOBACZ, JAK ZWYCIĘZCY TURNIEJU ZWIEDZIALI BARCELONĘ

Weź udział w edycji 2015

Już w kwietniu 2015 roku zaczyna się kolejna edycja Deichmann Minimistrzostw! To ogólnopolska trzyetapowa impreza piłkarska dla dzieci. Rozgrywki odbędą się w minimum 26 miastach w formie lig piłkarskich w trzech kategoriach wiekowych U-7, U-9 oraz U-11 i jak co roku zakończone będą ogólnopolskim turniejem dla najlepszych zespołów z całego kraju (pod koniec czerwca w Opolu). Organizator - Stowarzyszenie Kochamy Sport - zapewnia 8 weekendów grania dla wszystkich zgłoszonych do turnieju zawodników. Każde dziecko, które weźmie udział w turnieju otrzyma strój sportowy - koszulkę, spodenki i getry.

Miasta, w których odbędzie się edycja 2015: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Knurów, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, a także: Dębica, Krosno, Elbląg, Chełm, Radom.

Aktualności szukajcie na stronie www.kochamsport.pl.