Deichmann Minimistrzostwa. Przyszli mistrzowie świata na meczu Barcelony! [ZDJĘCIA]

Trudno wyobrazić sobie lepszą nagrodę dla każdego fana piłki nożnej niż zobaczenie na żywo meczu Ligi Mistrzów. Zwycięzcy turnieju Deichmann Minimistrzostwa - nieoficjalnych piłkarskich mistrzostw Polski w kategoriach U-9 i U-11 - właśnie w taki sposób świętowali uzyskanie miana najlepszych polskich drużyn. Wybrali się do świątyni futbolu, na stadion Camp Nou, gdzie obejrzeli mecz FC Barcelony z Ajaksem Amsterdam, w barwach którego zagrał Arkadiusz Milik.

Marzenia się spełniają - przekonały się o tym Gwardia Warszawa (zwycięzcy U-9) i Pogoń Szczecin (najlepsi w U-11), które we wtorek 21 października o 20:45 zasiadły na trybunach Camp Nou. Wcześniej obie ekipy musiały pokonać w eliminacjach i Finale Finałów w Opolu tysiące drużyn z całej Polski (łącznie w turnieju Deichmann Minimistrzostwa wzięło udział 1300 teamów!).

Ale warto było walczyć!

ZOBACZ, JAK PRZYSZLI MISTRZOWIE ŚWIATA ZWOJOWOLI BARCELONĘ - KLIK

Weź udział w edycji 2015

Już w kwietniu 2015 roku zaczyna się kolejna edycja Daichmann Minimistrzostw! To ogólnopolska trzyetapowa impreza piłkarska dla dzieci. Rozgrywki odbędą się w minimum 26 miastach w formie lig piłkarskich w trzech kategoriach wiekowych U-7, U-9 oraz U-11 i jak co roku zakończone będą ogólnopolskim turniejem dla najlepszych zespołów z całego kraju (pod koniec czerwca w Opolu). Organizator - Stowarzyszenie Kochamy Sport - zapewnia 8 weekendów grania dla wszystkich zgłoszonych do turnieju zawodników. Każde dziecko, które weźmie udział w turnieju otrzyma strój sportowy - koszulkę, spodenki i getry.

Miasta, w których odbędzie się edycja 2015: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Knurów, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, a także: Dębica, Krosno, Elbląg, Chełm, Radom.

Minimistrzowie w kat. U-9 i U-11 co roku oglądają na żywo mecz jednego z najlepszych europejskich klubów piłkarskich np. FC Barcelony. Dodatkowo organizator zapewnia czterodniowy pobyt z biletami na mecz Borusii Dortmund dla dwóch zespołów wylosowanych ze wszystkich zgłoszonych do turnieju drużyn.

Aktualności szukajcie na stronie www.kochamsport.pl.