Akcja "Zapasy w każdej szkole" wracają po wakacjach

Po przerwie wakacyjnej zapasy znów zawitają do polskich szkół. We wtorek 30 września w Zespole Szkół nr 1 w Krakowie odbędzie się turniej zapaśniczy połączony z pokazem oraz treningiem Andrzejem Supronem.

Kraków jest kolejnym miastem, które odwiedzi Andrzej Supron wraz ze swoim projektem "Zapasy w każdej szkole". Podobnie jak na poprzednich imprezach dzieci najpierw poznają podstawy zapasów, aby później spróbować swoich sił w turnieju, w którym nagrodą główną będzie wielofunkcyjna mata zapaśnicza. Koordynacją krakowskiej imprezy zajął się Piotr Budzyn, doświadczony trener zapasów i zawodnik współpracujący z profesjonalnymi zawodnikami mieszanych sztuk walki. - Dzieci wróciły do szkół i my również wracamy z naszym projektem. Przygotowaliśmy dla uczestników naszych imprez wiele niespodzianek. Bardzo się cieszę, że odwiedzimy kolejne miasta - mówi Andrzej Supron, prezes Stowarzyszenia "Akademia Sportu Andrzeja Suprona", ambasador projektu "Zapasy w każdej szkole". Organizatorzy podkreślają, że głównym celem "Zapasów w każdej szkole" jest dotarcie do dzieci i nauczycieli z całego kraju i promowanie aktywności fizycznej a także zarażenie ich pasją do jednej z najstarszych dyscyplin sportowych na świecie.

Harmonogram imprezy w Krakowie

30 wrzesień 2014, Zespół Szkół nr 1, ul. Ułanów 3, Kraków

11:00-11:30 - rejestracja uczestników

11:30-11:45 - oficjalne przywitanie drużyn, przedstawienie założeń projektu "Zapasy w Każdej Szkole"

11:45-12:30 - trening z mistrzem Andrzejem Supronem

12:30-13:00 - pokaz zapaśniczy

13:00-15:00 - zawody drużynowe i konkurs kibicowania

15:00-15:30 - dekoracja uczestników i zakończenie zawodów

Impreza została objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Imprezę organizują: Zespół Szkół nr 1, Kluby: K.S. Bieżanowianka, K.S. Prądniczanka, Fightman Bochnia, Bardomed Wrestling Team oraz Stowarzyszenie Akademia Sportu Andrzeja Suprona -koordynator projektu "Zapasy w każdej szkole".

Więcej informacji na temat akcji znajdziesz na stronie internetowej organizatora oraz na profilu Facebook