II edycja akcji WF z Klasą. Zapraszamy na inaugurację!

5 września br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Inauguracja II edycji ogólnopolskiej akcji WF z Klasą. Wydarzenie otworzy Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Biernat. Pomysłodawca akcji - Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy wsparciu ?Gazety Wyborczej? i Sport.pl, zaprasza m.in. nauczycieli i dyrektorów szkół oraz wszystkich zainteresowanych promowaniem zdrowego, aktywnego trybu życia.

WF z Klasą to program edukacyjny prowadzony od roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z udziałem "Gazety Wyborczej" i portalu Sport.pl. Działania realizowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Minister Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Celem akcji jest zwiększenie aktywności uczniów i uczennic na lekcjach wychowania fizycznego oraz wsparcie nauczycieli WF w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych zajęć.

JAK RUSZYĆ DZIEWCZĘTA Z ŁAWECZKI?

Pierwsza edycja programu WF z Klasą zakończyła się sukcesem, który przerósł oczekiwania pomysłodawców: - Zaczynając program WF z Klasą nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nasza akcja edukacyjna będzie miała taki odzew. Zgłosiło się do nas 1500 szkół, co tylko potwierdza sens naszych działań. Dzięki projektowi odkryliśmy wyjątkowych nauczycieli i nauczycielki WF-u. Sama jestem zaskoczona, jaką radość daje dobrze prowadzony WF - powiedziała Alicja Pacewicz, Wiceprezes Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicy potwierdzają, że program wprowadza zmiany na lepsze: lekcje są ciekawsze i bardziej różnorodne, rośnie frekwencja, a przede wszystkim wzrasta zadowolenie uczniów z zajęć. Ale wciąż jest wiele do zrobienia: - Martwi nas, że oferta dla dziewczynek jest gorsza niż dla chłopców. Widzimy też, że uczniowie gimnazjów i liceów znacznie słabiej angażują się na lekcjach WF, unikają ich, tak jakby już szykowali się do lenistwa, charakterystycznego dla dorosłych Polaków. Będziemy nad tym dalej pracować w drugim roku akcji - zapowiada Wiceprezes Pacewicz.

Inauguracja będzie okazją do wymiany dobrych praktyk i inspiracji na kolejny rok szkolny. Odbędzie się na Stadionie Narodowym, który jest współorganizatorem wydarzenia. - Cieszę się, że na Stadionie Narodowym odbędzie się spotkanie z nauczycielami i dyrektorami, którzy rozpoczynający się rok szkolny spędzą na rozmowach o aktywności ruchowej, zdrowym stylu życia i popularyzacji sportu. Stadion Narodowy to miejsce otwarte na co dzień dla wszystkich, a w sposób szczególny dla osób aktywnych. Mam nadzieję, że nauczyciele, którzy wezmą udział w programie WF z Klasą, będą do nas wracać ze swoimi uczniami, żeby odwiedzić to wyjątkowe miejsce - zaprasza Prezes Stadionu, Tomasz Półgrabski.

NAUCZYCIEL WF-U Z KLASĄ? TO TEN, KTÓRY SŁUCHA

Więcej informacji o akcji WF z Klasą - http://www.ceo.org.pl/pl/wf i na stronie wfzklasa.sport.pl

SPORT DROGI I TRUDNO DOSTĘPNY? JEST WF

Rusza II edycja programu WF z Klasą!

WF z Klasą to program adresowany do nauczycieli i nauczycielek wychowania fizycznego. Działania prowadzone są przez Fundację Centrum Edukacji

Obywatelskiej, we współpracy z "Gazetą Wyborczą" i portalem Sport.pl, ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wspieramy nauczycieli w opracowaniu innowacyjnych programów zajęć sportowych i pokazujemy, że mądrze prowadzony WF może być przyjemnością dla każdego. Kładziemy szczególny nacisk na zdrowy tryb życia, fair play, aktywizację uczniów mniej sprawnych oraz równe traktowanie chłopców i dziewcząt.

Do programu zapraszamy nauczyciela WF, dyrektora oraz co najmniej jednego nauczyciela innego przedmiotu. II edycja programu WF z Klasą rozpocznie się we wrześniu i potrwa przez cały rok szkolny 2014/2015.

Aby zarejestrować szkołę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.ceo.org.pl/wf. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 października. Udział w programie jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Największym problemem polskiego WF-u jest?
Dbanie o higienę. Brak możliwości skorzystania z prysznica po zajęciach.
17%
851 głosów
Nierówne traktowanie dziewcząt i chłopców. Potrzeby tych pierwszych nie są brane pod uwagę przy planowaniu lekcji.
4%
184 głosów
Zajęcia na macie - macie piłkę i grajcie, czyli brak zaangażowania nauczycieli w prowadzenie zajęć
15%
757 głosów
Prowadzenie zajęć w klasach I-III. Nauczycielom nauczania początkowego brakuje wiedzy na temat metodyki zajęć.
5%
244 głosów
Ocena. Taki przedmiot nie powinien być poddany ocenie. Jeśli już uczeń ma być oceniany to za indywiudalny postęp.
16%
783 głosów
Lekceważenie przez rodziców WF-u. Niedocenianie przez nich istoty ruchu w poprawnym rozwoju ich dzieci.
10%
485 głosów
Nagminne zwalnianie bez większego powodu uczniów z zajęć.
17%
946 głosów
Wyśmiewanie osób mniej sprawnych przez innych uczniów.
16%
800 głosów